Wpis z mikrobloga

Dobra wykopki potrzebuje chyba pomocy xD
Jak w tym kraju mam coś odkładać, bo ni uja nie umiem. Hajs mi ucieka i ja nie wiem gdzie.
Wypła 5k do łapy. Chata kupiona przez starych #wygryw także nie ma miniratki.
Koszty stałe:
-prąd 200zł
-internet 100zł
-bena 500zł
-żarcie z różowa na pol to nie wiem ile załozmy 1k
-rozowa placi czynsz, takze 500zł w kieszeni
powinno na czysto zostawac 3,2k ale gdzie to jest.
Od następnej wyplaty zbieram wszystkie paragony i nie wydaje hajsu na pierdoły typu bukmacher i jakieś gierki.
Myslicie, ze zostanie mi chociaz 2k czy znowu wyzeruje sie jak ci.pa xD
Jak to cos ma pomoc to miasto wroclaw
#gownowpis #ekonomia #pytaniedoeksperta #przegryw
  • 7
  • Odpowiedz
  • 0
@Durisil: To nie zarzutka, szukam serio jakiegoś sposobu. Czytałem o tym, zeby wyplacac siano i pakowac do podpisanych kopert np. na zarcie etc. Jakie sa jeszcze sposoby?
  • Odpowiedz
@Jechanka:
Przez miesiąc zbieraj wszystkie paragony i zapisuj sobie wszystko w zeszycie/excelu/jakims programie. Zobaczysz gdzie Ci kasa ucieka. Jak zrobiłam pierwszy raz jakieś 3-4 lata temu, to się okazało, że sporo kasy idzie na jakieś czekolady, chipsy, wyjścia do restauracji, że sporo płace za różne subsktypcje, no i jeszcze po tych kilku latach mogę powiedzieć, że budżet sobie założysz na jakieś podstawowe rzeczy, a co miesiąc i tak masz niespodziewany
  • Odpowiedz
@Teylor: Koleś potrzebuje rady w oszczędzaniu, co ma do tego mieszkanie kupione przez rodziców (oprócz info że nie musi spłacać kredytu/opłaty za wynajem), skoro utrzymuje się sam.
  • Odpowiedz