Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z tu obecnych miał okazje skorzystać z "dobroci" baćki i pojechac na białoruś po tym gdy znieśli wizy dla Polaków. Ostatnio widziałem gościa na tiktoku który tam był i bardzo sobie zachwalał m.in niskie ceny i przyjazne podejście ludzi dlatego też myśle żeby w nadchodzące wakacje wybrać się na Białoruś i zwiedzić dawne kresy Rzeczypospolitej. Jednak obawiam się o bezpieczeństwo ze względu na trwającą wojne na Ukrainie albo że mogą mnie od tak zamknąć w więzieniu, w razie czego to zawsze mogę liczyć na to że pokaże im moje konto na wykopie i mnie wypuszczą ale jednak obawa pozostaje. Dlatego pytanie- Czy Białoruś jest bezpieczna ??
#bialorus #ukraina #rosja #wojna
  • 7
@alfaiomega1: do nas przyjeżdżają przez ostatnie przejście graniczne w Terespolu na zakupy jest ich masa "Białorusinów", robią zakupy bo taniej u nas i wybór większy. Więc możesz jechać ale nie zaoszczędzisz.
  • 0
@alfaiomega1: Białoruś nie jest bezpieczna możesz mieć mega jazdy od jakiś lekkich typu częste kontrole i śledzenie po zamknięcie w łagrze z wymyślonego powodu i przesłuchania i nie będzie miał Ci kto pomóc bo działalność polskiej ambasady jest bardzo ograniczona zresztą jak na granicy są tam ustawiane jakieś zapory przeciwczołgowe to chyba mówi wiele
@alfaiomega1: Teraz bym nie jechał, a pracowałem na Białorusi i generalnie uważam za bezpieczny kraj. Tylko, że nie wiadomo co się tam teraz odwali. No i wcale nie jest tanio, jak ktoś jedzie na 3 dni na wycieczkę to pewnie tak się wydaje bo tani alkohol i papierosy, ale spożywka generalnie jest droższa, a gorszej jakości. Podobnie usługi słabej jakości itd.