Wpis z mikrobloga

Czy ktoś z tu obecnych miał okazje skorzystać z "dobroci" baćki i pojechac na białoruś po tym gdy znieśli wizy dla Polaków. Ostatnio widziałem gościa na tiktoku który tam był i bardzo sobie zachwalał m.in niskie ceny i przyjazne podejście ludzi dlatego też myśle żeby w nadchodzące wakacje wybrać się na Białoruś i zwiedzić dawne kresy Rzeczypospolitej. Jednak obawiam się o bezpieczeństwo ze względu na trwającą wojne na Ukrainie albo że mogą mnie od tak zamknąć w więzieniu, w razie czego to zawsze mogę liczyć na to że pokaże im moje konto na wykopie i mnie wypuszczą ale jednak obawa pozostaje. Dlatego pytanie- Czy Białoruś jest bezpieczna ??
#bialorus #ukraina #rosja #wojna
  • 22
@alfaiomega1: Białoruś nie jest bezpieczna możesz mieć mega jazdy od jakiś lekkich typu częste kontrole i śledzenie po zamknięcie w łagrze z wymyślonego powodu i przesłuchania i nie będzie miał Ci kto pomóc bo działalność polskiej ambasady jest bardzo ograniczona zresztą jak na granicy są tam ustawiane jakieś zapory przeciwczołgowe to chyba mówi wiele
@alfaiomega1: Teraz bym nie jechał, a pracowałem na Białorusi i generalnie uważam za bezpieczny kraj. Tylko, że nie wiadomo co się tam teraz odwali. No i wcale nie jest tanio, jak ktoś jedzie na 3 dni na wycieczkę to pewnie tak się wydaje bo tani alkohol i papierosy, ale spożywka generalnie jest droższa, a gorszej jakości. Podobnie usługi słabej jakości itd.
@alfaiomega1:

w razie czego to zawsze mogę liczyć na to że pokaże im moje konto na wykopie i mnie wypuszczą

Ale ty wiesz, że zależy komu pokażesz to konto. Baćka cię może wypuści, ale ludzie to tam są akurat normalni
( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Fermiol: czy jest tanio ( jedzenie i hotel), czy na granicy nie ma problemu z powrotem czy ci samochód rozkręcają ze wszytskich śrubek albo czy jakieś służby cie sprawdzają już w czasie pobytu, o to że ktoś mnie okradną albo zrobi krzywdę raczej sie nie boje bo przestępczośc mała
@Fermiol: Ogólnie takie rzeczy typowo białoruskie są dobre- albo tak kupisz je tak samo w Polsce, ale za jakość wtedy rzeczywiście się płaci. Piwa są takie jak wszędzie, choć jest sporo browarów kraftowych, ale Białoruś generalnie nie ma dobrego chmielu i tradycji piwowarskich. Cała reszta jest taka se, cała chemia, wszystko co sprowadzane jest droższe przez cło, nawet woda w kranie jest niskiej jakości i nie radzę pić bez przegotowania. No
Biorąc pod uwagę statystyki przestępczości to jak najbardziej.


@djtartini1: No kur@3 mać xD

No zajebiście. Przeważnie w wiezieniu statystyka przestępst jest znikoma, gdy za byle gówno można zarobić kulkę.

Nie ma opcji, jesteś albo trolem, albo jesteś cofnięty w rozwoju. W tym drugim przypadku, przepraszam za agresywny wydzwięk posta. Weź się skontaktuj z psychologiem i opowiedz mu o swoich przemyśleniach oraz o tym że lubisz dzielić się tym w internecie.
Może
Przeważnie w wiezieniu statystyka przestępst jest znikoma, gdy za byle gówno można zarobić kulkę.


@Ulfric_Stormcloak: bzdura, wcale nie zarobisz kulki za byle co. Dało się normalnie żyć jeszcze kilka lat temu i polskie firmy prowadziły tam biznes, choć administracja centralna nie była przychylna. Jak nie byłeś to się nie wypowiadaj. Nie polecam teraz jechać, bo sytuacja jest bardzo niepewna i się popsuło.