Wpis z mikrobloga

Z tym Grooveer jest trochę jak z kontem Orlenu na wykopie... albo jak z atencyjnymi p0lkami (lub chłopami udającymi kobiety). Wystarczy przestać reagować. Nie komentować, nie czytać... dodać na czarną-listę.

Mnie tam obecność ów Mireczka nie przeszkadzała. Robił jakiś tam ruch na tagu... i w sumie to tyle. Jego wstawki nie były dla mnie ani ciekawe, ani NOWE, ani nawet kontrowersyjne (bo w większości znałem całe wywiady, z których robił wycinki) itd.

Pełnej wolności słowa nigdzie nie ma, i nigdy taka nie będzie, ponieważ zawsze istnieje pewna granica. Na przykład taką czerwoną linią może być świadome rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w oparciu o własny światopogląd. Powiedzmy, że taki filtr.
#!$%@?ąc od bardziej oczywistych przykładów, takich jak obrażanie, wulgaryzmy... oskarżenia niepoparte dowodami (jak w przypadku p0lki, która oskarżyła tatuatora o molestowanie, a durna moderacja tolerowała jej wpis, pod którym przygłupy dały ujście swojej życiowej frustracji).

Czy Groover złamał te zasady? Moim zdaniem... nie.

Taką osobą, która powinna wyłapać bana (i nie tylko) na ryj, jest choćby ten kretyn z konfy działający na Twitterze. Choć wydaję mi się, że gdyby jego działalność nie powodowała takiego bólu dupy, to już dawno przestałby spamować tymi kretynizmami. Chociaż... nie wiem.

Znam przypadek poj-ba, który jest konsekwentny od kilkunastu lat w sączeniu pro-rosyjskiej propagandy...

Wracając. Przekaz jest prosty:

Przestańcie dawać atencje wszelkiej maści trollom i oszołomom. Jeśli wasz mózg jest tak słaby, by samemu ignorował takie treści, to wykorzystajcie system czarno-listowania.

Zgłaszajcie dopiero wtedy, gdy przekroczą granice.

#ukraina
  • 3
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl:

To prawda. Nie każdy ma wyrobione zdanie... nie wszyscy są zdecydowani... Na przykład na tagu giełda banowałbym wszystkich naganiaczy (takich prawdziwych bezczelnych kundli) którzy polecają Mireczkom gówno-papier, a potem Mireczki wklejają portfele ze stratami na poziomie -60 i więcej % :)

Dlatego napisałem:

Na przykład taką czerwoną linią może być świadome rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji w oparciu o własny światopogląd

Na publicznych forach, w telewizji, na portalach społecznościowych, niech największą wartością