Wpis z mikrobloga

był ktoś może w finlandi na emigracji albo zna kogoś? naprawde jest tak tam super ze cisza spokoj nic sie nie dzieje a zarobić można "dobrze" ze by nie biedować itd? czy to ty patrzenie przez rózowe okulary no bo blisko skandynawi xD z checia zapoznam sie z opiniami #emigeacja #finlandia
  • 12
  • Odpowiedz
@NaczelnyAgnostyk: Mam koleżankę Finkę która wróciła po latach w Irlandii i UK (studia, trochę pracy po studiach) - razem z nią do Finlandii przeprowadził się Brytyjczyk i dla niego to akurat musi być szok. A oprócz tego mam kuzynkę która była w Finlandii, znam dziewczynę która została na stałe.

Musisz znać język a w tym przypadku dla kazdego to jest nauka od zera bo angielski/niemiecki średnio pomagają jako jakaś baza -
  • Odpowiedz
@NaczelnyAgnostyk: o jakąkolwiek. No, chyba że chcesz być listonoszem, bo ich zawsze brakuje. Jak się nie jest poleconym, nie zna się nikogo, to pracy szuka się kilka miesięcy, nawet pół roku. Trzeba najpierw znaleźć robotę, a potem dopiero się przeprowadzać. Nie da się jechać w ciemno z założeniem "coś tam znajdę". O tyle dobrze, że teraz, do czerwca jest najlepszy czas na szukanie pracy, następne okno październik-listopad, a potem znowu cisza.
  • Odpowiedz
@NaczelnyAgnostyk: No jest wiele powodów. Od złego znoszenia upałów, przez zanieczyszczenia wody i powietrza, aż po beznadziejną sytuację gospodarczą w kraju. Straciłem nadzieję na normalne życie w PL.
Nie ma do czego wracać. Nie zamierzam.

Finlandia jest dziwnym krajem. Jest dużo różnic i nie każdy się odnajdzie, szczególnie przez dziwną mentalność samotników. Mi pasuje jednak bardziej niż PL. Przede wszystkim znikoma ilość prymitywów na ulicy i absolutnie zero osób chcących Ci
  • Odpowiedz
@NaczelnyAgnostyk: o stary. Mam znajomych, którzy po roku mieszkania w Finlandii przeprowadzili się ponad rok temu do Danii (mąż jest jakimś turbo inżynierem budowlanym i mieszkają tam, gdzie jest zlecenie).

Opowiadają, że jeśli tylko by mogli, to wróciliby do FI. W Danii ludzie im odpierdzielają chamskie antyimigranckie akcje. W FI jest pod tym względem zupełny spokój. Fin jak Cię nie zaakceptuje, to co najwyżej nie będzie z tobą chciał rozmawiać (
  • Odpowiedz