Wpis z mikrobloga

James Lilja w latach 1984-1987 był pierwszym perkusistą kapeli punkrockowej The Offspring (wcześniej znanej pod nazwą Manic Subsidal). Był także współautorem pochodzącej z debiutanckiego albumu piosenki Beheaded, opowiadającej o młodocianym seryjnym mordercy, który zgilotynował rodziców i dziewczynę. W 1987 rozstał się on z zespołem w przyjacielskich stosunkach, by móc skupić się na studiach medycznych, a jego miejsce zajął Ron Welty. Lilja został przyjęty na University of Pittsburgh School of Medicine, którą ukończył z tytułem doktora medycyny w 1993 roku. W późniejszych latach pracował jako ginekolog-położnik i ginekolog-onkolog w San Jose i Fremont. Tak oto z kapeli, której nazwa tłumaczy się jako "potomstwo", został specjalistą od przyjmowaniem na świat dzieci. W 2018 dostał pozew o błąd w sztuce lekarskiej. Podczas przerwy w procesie, który odbywał się w Oakland (Kalifornia), doszło do incydentu z jego udziałem. Otóż dr. Lilji i jego asystentce udało się uratować życie przyszłemu ławnikowi sądowemu, który doznał zatrzymania akcji serca podczas wyboru ławy przysięgłych. Sędzia orzekł błąd w procesie, aby nie doszło do naruszenia zasady bezstronności przez pozostałych przysięgłych, którzy byli świadkami całego zdarzenia i przełożył proces na późniejszy termin. Sam lekarz powiedział dla prasy, że "żaden dobry uczynek nie uchroni go od poniesienia kary". Ostatecznie sprawa trafiła do sądu arbitrażowego i została umorzona.
#ciekawostki #ciekawostkimuzyczne #usa #rock #punk #offspring #medycyna
Pobierz CulturalEnrichmentIsNotNice - James Lilja w latach 1984-1987 był pierwszym perkusistą...
źródło: iuymnui0n9l91