Wpis z mikrobloga

Mam problem z niskimi fps w PC. Mam rx 6700 XT msi ,
Proc i5 10400
Ram 16gb
Problem polega na tym ze karta ma bardzo mało fps ,w takim wiedźminie 1440p na ultra ledwie mam 50-60fps ,co lepsze jak zmieniam ustawienia na low to fps zostają takie same ,w rdr2 ultra 1440p 30fps .Miałem takiego samego rx 6700 XT i spokojnie w wiedźminie miałem po 90fps .Karta chodzi na full obrotach ,temp w miarę w normie 70-72 c w stresie ,do 105 c hotspot.Probowalem reinstalu sterowników przez DDU ,ale nie pomogło ,dziś jeszcze spróbuje Windowsa przeinstalować ,chyba ze macie jakieś inne rady

#komputery #pcmasterrace
  • 13
@przemax: właśnie mam porównanie tylko do tych dwóch Gierek bo miałem tego rx dwa miesiące temu i hulalo super,teraz mam inna sztukę tez od msi i wydajnosciowo kicha ,tylko dlaczego w rdr tak samo
@Czaki798: moze odpal furmarka i porownaj ile stock 6700xt ma to bedziesz wiedzial czy cos jest nietak, ewentualnie jakies inne benchmarki z gier typu doom
@Czaki798: na 6800xt, r7 5700x i 32gb (DX12) w rozdzialce 1440p mam w wiesku na ustawieniach uber+ bez RT w bialym sadzie 60+fps (skacze pomiedzy 60-100), a na dodatek jeszcze #!$%@? gre. Nawet nie chce wiedziec co by sie dzialo w novigradzie. Pod wzgledem optymalizacji gra jest totalnie skopana.
No najdziwniejsze ze grałem i miałem 90fps + w ultra ,a teraz kicha i czy ultra czy niskie to te same fps prawie ;D


@Czaki798: mnie to nie dziwi. DX12 jest po prostu skasztaniony w tym "next genowym" Witcherze. Patrz że ludzie mają problem nawet na rtx 4090 (ʘʘ)