Wpis z mikrobloga

Praca bez wykształcenia i doświadczenia zawodowego. 29 lvl.
Chciałabym zrobić jakiś kurs/cokolwiek, co jest związane z pracą przy tabelkach,liczbach i wykresach - to mój konik. Niestety nie orientuje się w możliwościach zawodowych, biorąc pod uwagę moje niskie kompetencje (w/w brak doświadczenia i wykształcenia).

Co polecacie ?
Uprzedzając pytania - nie planuje ciąży, ponieważ nie mogę mieć dzieci.

#praca #pracbaza #pdk #szukampracy #rozowepaski
  • 21
  • Odpowiedz
@SlonskoBaba: księgowość jako praca w czyimś biurze ksiegowym niekoniecznie wymaga studiów. W biurze księgowym z którego korzystam jest około 20 babeczek które zajmują się głównie wklepywaniem danych z faktur w kompa i przekierowaniem co ważniejszych pytań do właścicielki (ona ma skończona księgowość i papier doradcy podatkowego) Czasami jak pytam o coś moja "księgowa" to widać, że prostych rzeczy nie wie i muszę pytać kierowniczki co jest namacalnym dowodem na to,
  • Odpowiedz
@MichaelWhite2137: bez wykształcenia i doświadczenia nierealne. Szukałem kiedyś jednej osoby do pracy biurowej, około 150% średniej krajowej. W ogłoszeniu zaznaczyłem, że nie wymagam doświadczenia i wykształcenia. Jakieś 300 CV w krótkim czasie i serio mogłem przebierać. "Brak jakiegokolwiek doświadczenia to jest olbrzymi red flag, takie CV idzie praktycznie od razu do kosza" - takie coś usłyszałem kiedyś od ziomka który zawodowo zajmuje się rekrutacją.
  • Odpowiedz
@SlonskoBaba: potrzebujesz dwie rzeczy - umiejętności (tutaj wystarcza kursy z udemy i trochę praktyki we własnym zakresie) i doświadczenie. Da się zrobić tak, żebyś nie miała pustego CV, ale to nie jest temat na publiczna dyskusje na wykopie, jak coś to priv.
  • Odpowiedz
@SlonskoBaba: bezdomność, albo bezwzględne ogarnięcie tej sytuacji - Twoje życie i Twój wybór. Kiedyś byłem w podobnej sytuacji jak Ty i z niej wyszedłem więc jest to możliwe.
  • Odpowiedz
@MichaelWhite2137: W mowie pewnie słabiej, bo nie używałem zawodowo. Ale biernie wszystkie kursy po angielsku, czytanie dokumentacji technicznych... Wpisałem sobie B2, ale nikt nawet nie chciał mnie sprawdzić.

Plus mam wyższe i jakieś doświadczenie w pracy biurowej. Więc nie wiem czemu tak to idzie... :/ Zaraz będzie 40 aplikacji i żadnego telefonu, eh.
  • Odpowiedz
@Anonalia: masz jakiejś doświadczenie zawodowe? Kumpel z angielskim na poziomie B1 i wcześniejszym doświadczeniem tylko w markecie budowlanym dostał pracę w korpo. Z zalet miał z pewnością niezła gadane. Jakie te kursy robiłaś? Udemy, coś innego?
  • Odpowiedz
@SlonskoBaba: nie twierdzę, że mam pomysł bo pomysł to coś... niesprawdzonego. Wiem jak ogarnąć brak doświadczenia, tak jak pisałem wyżej to nie jest temat na publiczna dyskusje tylko na priv.
  • Odpowiedz
co jest związane z pracą przy tabelkach,liczbach i wykresach - to mój konik.


@SlonskoBaba: konik, a nic w związku z tym wcześniej nie robiłaś?

Szukałem kiedyś jednej osoby do pracy biurowej, około 150% średniej krajowej. W ogłoszeniu zaznaczyłem, że nie wymagam doświadczenia i wykształcenia. Jakieś 300 CV w krótkim czasie i serio mogłem przebierać.


@dhg666: to jakie umiejętności były tam wymagane? Bo to raczej wyższa niż niższa płaca
  • Odpowiedz