Wpis z mikrobloga

Praca bez wykształcenia i doświadczenia zawodowego. 29 lvl.
Chciałabym zrobić jakiś kurs/cokolwiek, co jest związane z pracą przy tabelkach,liczbach i wykresach - to mój konik. Niestety nie orientuje się w możliwościach zawodowych, biorąc pod uwagę moje niskie kompetencje (w/w brak doświadczenia i wykształcenia).

Co polecacie ?
Uprzedzając pytania - nie planuje ciąży, ponieważ nie mogę mieć dzieci.

#praca #pracbaza #pdk #szukampracy #rozowepaski
  • 21
@SlonskoBaba: księgowość jako praca w czyimś biurze ksiegowym niekoniecznie wymaga studiów. W biurze księgowym z którego korzystam jest około 20 babeczek które zajmują się głównie wklepywaniem danych z faktur w kompa i przekierowaniem co ważniejszych pytań do właścicielki (ona ma skończona księgowość i papier doradcy podatkowego) Czasami jak pytam o coś moja "księgowa" to widać, że prostych rzeczy nie wie i muszę pytać kierowniczki co jest namacalnym dowodem na to, że
@MichaelWhite2137: bez wykształcenia i doświadczenia nierealne. Szukałem kiedyś jednej osoby do pracy biurowej, około 150% średniej krajowej. W ogłoszeniu zaznaczyłem, że nie wymagam doświadczenia i wykształcenia. Jakieś 300 CV w krótkim czasie i serio mogłem przebierać. "Brak jakiegokolwiek doświadczenia to jest olbrzymi red flag, takie CV idzie praktycznie od razu do kosza" - takie coś usłyszałem kiedyś od ziomka który zawodowo zajmuje się rekrutacją.
@SlonskoBaba: potrzebujesz dwie rzeczy - umiejętności (tutaj wystarcza kursy z udemy i trochę praktyki we własnym zakresie) i doświadczenie. Da się zrobić tak, żebyś nie miała pustego CV, ale to nie jest temat na publiczna dyskusje na wykopie, jak coś to priv.
@SlonskoBaba: bezdomność, albo bezwzględne ogarnięcie tej sytuacji - Twoje życie i Twój wybór. Kiedyś byłem w podobnej sytuacji jak Ty i z niej wyszedłem więc jest to możliwe.
@MichaelWhite2137: W mowie pewnie słabiej, bo nie używałem zawodowo. Ale biernie wszystkie kursy po angielsku, czytanie dokumentacji technicznych... Wpisałem sobie B2, ale nikt nawet nie chciał mnie sprawdzić.

Plus mam wyższe i jakieś doświadczenie w pracy biurowej. Więc nie wiem czemu tak to idzie... :/ Zaraz będzie 40 aplikacji i żadnego telefonu, eh.
@Anonalia: masz jakiejś doświadczenie zawodowe? Kumpel z angielskim na poziomie B1 i wcześniejszym doświadczeniem tylko w markecie budowlanym dostał pracę w korpo. Z zalet miał z pewnością niezła gadane. Jakie te kursy robiłaś? Udemy, coś innego?
@SlonskoBaba: nie twierdzę, że mam pomysł bo pomysł to coś... niesprawdzonego. Wiem jak ogarnąć brak doświadczenia, tak jak pisałem wyżej to nie jest temat na publiczna dyskusje tylko na priv.
co jest związane z pracą przy tabelkach,liczbach i wykresach - to mój konik.


@SlonskoBaba: konik, a nic w związku z tym wcześniej nie robiłaś?

Szukałem kiedyś jednej osoby do pracy biurowej, około 150% średniej krajowej. W ogłoszeniu zaznaczyłem, że nie wymagam doświadczenia i wykształcenia. Jakieś 300 CV w krótkim czasie i serio mogłem przebierać.


@dhg666: to jakie umiejętności były tam wymagane? Bo to raczej wyższa niż niższa płaca na początek,