Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z tv zamiast monitora? Obecnie mam 34 21:9 i w sumie brakuje mi przestrzeni.

Zastanawiam się na 43 calami 16:9, tylko jak matryca będzie się sprawować hmm i w ogóle czy nie za duży kolos w takich proporcjach
#programowanie
  • 11
  • Odpowiedz
@Vosemite: Nie jest to wygodne, pracowalem na 40" monitorze i bylo ok.

Przez kilka miesiecy probowalem w tym samym czasie robic na 65" tv, nie ma to sensu, jest za duzy i nie wykorzystujesz tego co ci daje.
  • Odpowiedz
@Vosemite: telewizor odpuść - telewizor ma inne algorytmy przetwarzania obrazu i nie nadaje się do pracy z tekstem z bliskiej odległości.

Lepiej kup drugiego 34''
  • Odpowiedz
@Vosemite: Wypowiem się jako osoba pracująca na TV 8K 55''. Do pracy nie zamieniłbym tego na żaden inny monitor.

Kolory, tekst, wszystko jest 10 razy lepsze niż widziałem na jakimkolwiek innym monitorze.
Ważne jednak by mieć tryb Low latency/Game w TV, aby opóźnienie było jak najmniejsze.
Nie da się pracować na trybach filmowych, opóźnienie jest irytujące nawet na ustawieniu 4K 120Hz.
Natomiast w trybie gry, wszystko działa pięknie.

Rozważyłbym też 48'',
  • Odpowiedz
@Hektorrr: Właśnie ten tv co patrze ma opcję do gier, z input lagiem ponad 2x mniejszym niż normalnie, czyli chyba byłoby GIT.

A to masz go gdzieś przy biurku czy jak to wygląda? 55 to kolos ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vosemite: Na biurku, tak. 140 cm szerokości całkiem spory ale to jest zupełnie ta sama szerokość co 2 x 27'' monitory. 3x 24'' zajmuje więcej miejsca z całą pewnością
  • Odpowiedz
@Vosemite: Zwróć jeszcze uwagę na HDMI 2.1, musi być ze wszystkimi funkcjonalnościami w tym VRR. Wtedy komfort będzie największy. I dobrze jednak brać TV który wspiera 4K 120Hz.
  • Odpowiedz