Wpis z mikrobloga

328/1000 #1000filmow ----  INDEX 123 A B C D E F G H I cdn...

Joker

Dorosły człowiek, poszarpany życiem, biedą i cierpieniem marzy o karierze komika. Niestety czasem marzenia przeistaczają się w horror i obłęd. Oglądamy powstanie legendarnego przeciwnika Batmana.
To chyba najbardziej oddalony od kina superbohaterskiego film jaki powstał. Nie zrozumcie mnie źle, w komiksach wiele jest tragicznych historii ale na ekranach to rzadkość, choć kilka takich filmów jest przed nami :)
Aha, ma być też cześć druga - musical - jakoś nie kibicuję mocno, ale może będzie to choć trochę tak dobre...

Reżyseria: Todd Phillips : Kac Vegas, Rekiny Wojny
dramat, thriller
IMDb: 8.4/10
https://www.imdb.com/title/tt7286456/
https://upflix.pl/film/zobacz/joker-2019
WLADCA_MALP - 328/1000 #1000filmow ----  INDEX 123   A   B   C   D   E   F   G   H   ...

źródło: joker

Pobierz
  • 11
arcydzieło


@Kaczorra: nie rozumiem tego arcydzieła - wyjaśnisz?
Przed momentem obejrzałem. Film jak film, nie dostrzegam w nim jakiejś głębi, czegoś wyjątkowego. Nie traktuj tego jako jakiś atak, po prostu chciałbym zrozumieć, dlaczego niektórzy nazywają ten film "arcydziełem".
Oscary też nie są dla mnie jakimś wyznacznikiem arcydzieła.
@neeet po pierwsze za aktorstwo. Phoenix pokazał tu wspaniały wachlarz emocji, od człowieka w głębokiej depresji, który najzwyczajniej nie radzi sobie we współczesnym świecie, poprzez kogoś kto powoli uświadamia sobie, że świat to bagno i żeby coś osiągnąć trzeba go tak traktować, aż do psychopaty, który kontroluje sytuację, ludzi, otoczenie i pozbył się wszelkich skrupułów i przejawów empatii. Rola Phoenixa naprawdę rozłożyła mnie na łopatki.
A po drugie za opowiedzianą historię. Jeśli
@WLADCA_MALP Świetny film. Jeden z tych, których się nie zapomina. Jest mega poruszający, wzbudza ogromną emapatię w stosunku do Jokera. No i fenomenalna gra aktorska. Można było odczuć emocje bohatera na własnej skórze. Gdy film wyszedł, widziałam go dwa razy w kinie. Teraz jednak boję się do niego wrócić. Za ciężki...