Wpis z mikrobloga

@Vermeerrr o kurde to grubo, ja parę lat temu dalem dwa kola za kilkanaście wymienionych plomb i dwie usunięte górne ósemki. Dobrze ze wtedy poleczylem wszystko. Teraz aż strach pomyśleć ile bym wydał jak bym dłużej to odkładał.
@SkrytyZolw w sumie tylko raz na przeglądzie z pól roku temu i nic pilnego nie było do roboty. Prawda jest taka ze odkąd pierwszy raz w życiu wydałem tak duże pieniądze na zęby to w końcu zacząłem o nie dbać.
@heez:

Prawda jest taka ze odkąd pierwszy raz w życiu wydałem tak duże pieniądze na zęby to w końcu zacząłem o nie dbać.


Nie Ty jeden przeszedłeś tą drogę xD A nitkujesz codziennie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym każda nawet najmniejsza zmiana próchnicowa jest "pilna do leczenia". Inna kwestia to to, że przeciętny czas wytrzymałości wypełnień to 5-7 lat, a jak nie były robione w koferdamie
@SkrytyZolw o kurcze widzę znasz się na rzeczy. Aż sobie przemyślałem temat. Nitkuję ale nie codziennie, mój błąd. Ale myje te dwa razy dziennie. No i żadnej higienizacji nie miałem. Nawet nie wiedziałem, że trzeba. Zaproponowali kolejna wizytę ale nie poszedłem bo uznałem ze nie ma po co jak wszystko gra. Pewnie kolejny mój błąd. Ostatnio na przeglądzie stomatolog stwierdziła że coś tam można poprawić w dwóch albo trzech zębach ale nic
@heez:

Nitkuję ale nie codziennie, mój błąd.


A no właśnie, tak czułam, bo tak robi zdecydowana większość osób ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zacznij codziennie, koniecznie. Szczoteczka tam nie dociera.

No i żadnej higienizacji nie miałem.


Jak nie nitkujesz zębów regularnie to na pewno masz kamień. A w kamieniu siedzą bakterie, które powodują stan zapalny dziąseł, który nieleczony przechodzi w stan zapalny przyzębia (czyli m.in. zanika kość wokół