Wpis z mikrobloga

@timechain: zapytam inaczej, moge na luzie wlacic na stary adres? ten akurat binance rozpoznaje. bo mycelium za kazdym razem przy WPŁACIE generuje nowy adres. rozumiem, ze normalnie srodki przejdą na stary adres, na ktory juz przelewałem btc. chce sie tylko upewnić
ja siedze tylko w btc


@presburger: To dobrze.

Nie używam binance, ale musi być możliwość wyboru. Widzisz że mają swoje BNB i chcą to wciskać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tutaj prawie każdy debil używa binance i bez problemu powinien ci pomóc, ale nie licz na nich. Nie dość że idioci to przecież patolstwo się cieszy z problemu someiada
timechain - >ja siedze tylko w btc

@presburger: To dobrze.

Nie używam binance, ale ...

źródło: janusz-nosacz

Pobierz
@presburger: jeśli już używasz mycelium to musisz wiedzieć że po kliknięciu na QR kod w mycelium zmieni ci się adres z segwit na legacy. Tam będą 3 rodzaje adresów do wyboru. Zaczynający sie od 1, od 3 i od bc1.
@SwiatWedlugAndrzeja: @plaisant ale co robie źle? tez tak zrobilem, skopiowalem do schowka adres btc P2SH i stalo sie to co na screenie

przelałem na wcześniejszy adres na ktory juz wpłacałem z binance i srodki sa na wallecie.

nawiasem mowiac @plaisant ja troche nie łapię tego jak działa mycelium. moze ty pomozesz. mam "Account 1" - Bictoin HD i mam napisane "contains 4 private keys" - o co z tym chodzi? jak
@presburger: należałoby się troche pobawić tym portfelem żeby ogarniać. Ogólnie ten portfel jak już utworzysz seed to można teoretycznie stworzyć nieskończona liczbę account.
Seed z mycelium zapisywany jest w 3 wariantach adresów bip39 w 44 w 49 i 84
Jeśli narzucisz nowy account to w SEED będzie to pod adresem....
m/44'/0'/2 (account) '/0
m/44'/0'/2'/0
m/49'/0'/2'/0
m/84'/0'/2'/0
Czyli na chłopski rozum ten portfel daje ci trochę więcej możliwości wykorzystania seeda niż zwykły
@presburger: na binance jak chcesz zrobic wypłatę, wybrałeś coina BTC i wkleiłes adres (nie ważne który rodzaj) to z automatu na niżej wybrało ci sieć BTC Bitcoin. Jeśli jakimś cudem jest inaczej to wybierasz sam sieć BTC Bitcoin (SEGWIT jeśli jest taka możliwość) i wklejasz tam adres m/84' czyli zaczynający sie od bc1.

W ogóle jak juz zacząłeś używać na mycelium adresów segwit to lepiej by było gdybyś przy tym pozostał.
@plaisant: Dzieki za szerokie rozjasnienie tematu, kumam chyba ciut wiecej.

Jak wypłacasz z binance to wypłacaj na adresy segwit najnowsze zaczynające się od bc1

wpłacam na p2sh segwit :)

a passphrase? nie przypominam go sobie jak tworzylem portfel. wiadomo, seed jest zabezpieczony, schowany itd. dodatkowo oczywiście pin do apki. ale dzieki dobrze wiedziec co w razie W, gdybym zgubił, zepsuł telefon.
@presburger: jak tworzyłes portfel to tam było do wyboru czy utworzyć passphrase. Mówi się że to dodatkowe słowo do seeda 25 lub 13 słowo i tak tez to sie traktuje jako dodatkowe słowo które sam stworzyłeś. Trzeba zaznaczyć że w passphrase można używać różnych znaków czyli takie silne hasło wpisywane zaraz po pin. Nawet jeśli ktos znajdzie seed i posprawdza wszystkie możliwości to seed z passphrase generuje całkowicie nowe adresy z
@plaisant: nie pamietam zebym mial taka mozliwosc jak tworzylem portfel. moze tej opcji nie wybrałem, nie wiem. teraz ewentualnie moge po prostu stworzyc nowy portfel np. w electrum juz z passhprase i tam sobie przelac moje btc? ktorys mirek tutaj podobno wpisal seeda i trafił ale portfel był pusty. ciekawe. w ogole troche nie kumam tej idei pinu jako takiego, 6 cyfr... dlaczego ten pin nie moze byc hasłem skladajacym sie
@presburger: pin to tylko małe zabezpieczenie gdybyś zgubił telefon to jest czas żeby zapodać na nowym telefonie seeda i przelać btc na nowy seed zanim ktoś złamie ten pin

Nie wiem jak jest w różnych portfelach z passphrase.wiem że trzeba wpisywać gdy robi się transakcję.
Co do electrum to zapodaj tam najlepiej seed który już utworzyłeś w mycelium, w electrum zaznacz opcję bip39. Ogólnie jeśli stworzysz seed w electrum to potem