Wpis z mikrobloga

Bardzo fajna gra. Wyśmienite lokacje, momentami musiałem się zatrzymać żeby podziwiać projekty pomieszczeń, przedmioty, statki - cudo. Świetne production value. Dialogi wyjątkowo mało krindżowe i bardzo dobrze zagrane. Strzelaniny - miodzio. Przede wszystkim AI przeciwników. Historia też spoko ale ja jestem jednym z tych co cutscenki pomijają. Technologie Naughty Dog tutaj użyte (synchronizacja warg, kolizje przedmiotów, czy fizyka wody) elegancja.

Na minus wszystkie fragmenty gry gdzie trzeba było ślimaczyć się po pomieszczeniach szukając pierdół (np. wszystkie rozdziały jak bohaterowie byli dzieciakami). Skakanie po klifach i krawędziach - nudne bo ścieżka jest jedna.

Tutaj pytanie - jak bardzo podobna jest ta gra do #thelastofus ? Bo wychodzi w marcu na Windows i się zastanawiam nad kupnem.

#gry #uncharted
Brydzo - Bardzo fajna gra. Wyśmienite lokacje, momentami musiałem się zatrzymać żeby ...

źródło: MV5BMTYzYzIxMjktMDM4NS00MTM5LWJlMDgtNDRhMDNhOGRmY2EwXkEyXkFqcGdeQXVyMTk2OTAzNTI@._V1_

Pobierz
  • 3
jak bardzo podobna jest ta gra do #thelastofus ?


@Brydzo: nie bardzo. Uncharted jest dużo bardziej dynamiczną grą, z bardziej otwartym światem który można dość swobodnie eksplorować. Jest też lżejszy, jest tam sporo takiego chłopięcego humoru.

W TLOU lokacje są mniejsze, bardziej zamknięte, gra jest oparta na skradaniu się, obserwacji przeciwnika i wymyślaniu sposobów jego eliminacji. Taktyka "na rambo" w Uncharted czasami mi się nieźle sprawdzała, w TLOU nie sprawdza się