Wpis z mikrobloga

@lagi_mozgu: zrobiłem jak mówiłeś i faktycznie w Berlinie jest mniej czujników, ale potem sprawdziłem Londyn, Birmingham i Madryt - tam jest jednak lepiej niż u nas. Po za tym w Polsce też jest dużo czujników w małych miasteczkach, czy na obrzeżach dużych miast i jakoś nie świecą na zielono...
  • Odpowiedz
@klakgit: bo do kogoś w rządzie federalnym przyszedł przedstawiciel przmeyslu lokalnego który oświadczył ze nie zgadzają się na montaż czujników po za tymi które oni proponują.
  • Odpowiedz
@lagi_mozgu: czy to dlatego, ze airly jest polska firma, to maja wiecej czujnikow w pl niz na zachodzie? Nie wiem, choc sie domyslam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Krzysztof53647: a to przepraszam, no2 jest spoko. Wejdź i sobie przełącz na pyły, w porównaniu do Europy dalej wypadamy źle ale nie wygląda to jak jakaś przepaść tak jak przy czujnikach airly gdzie to wygląda jakbyśmy byli jedynym smoluchem w Europie i wystarczy jakimś cudem przekroczyć granicę wcktorymkolwiek kierunku i powietrze zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
  • Odpowiedz
  • 0
wystarczy jakimś cudem przekroczyć granicę wcktorymkolwiek kierunku i powietrze zmienia się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.


@StoSloty1488: to tak samo jak wychodzisz z windy w której puściłeś bąka
  • Odpowiedz
@ebeebeebeebeebe:

dwutlenek azotu powstaje w wyniku rozkładu białek zawierających azot

dużo częstszym produktem rozkładu białek jest amoniak. Ultenianie azotu w białkach (zazwyczaj -III) do niestabilnej formy +IV nie jest optymalne (choćby z powodu bardzo stabilnej formy zerowej).

Odpowiedź brzmi: nie
  • Odpowiedz
  • 0
Zawsze na tych mapkach smogu gniję z czystości powietrza na Słowacji, w Rumunii czy innej Bułgarii.


@kickyourheadoff: jechałem kiedyś przez Słowację jesienią i praktycznie w ogóle nie #!$%@?ło za to po wjechaniu do Polski od razu siwo od dymu w każdej wiosce
  • Odpowiedz