Wpis z mikrobloga

#filmowanie #fotografia #lumix #gh5 #gh6 #panasoniclumixgh6

TL:DR: Jak wyglądają możliwości fotograficzne Lumixów GH5+? Niby to "hybryda", jednak nie jestem przekonany czy do, nazwijmy to, półprofesjonalnego fotografowania się nada czy jednak do fotografii jest to badziew?

Mam pytanie do Mirkow, którzy mieli okazję korzystać z Panasonica GH5/5ii/6 -wiem, że do wideo jest to genialny sprzęt, ale jak radzi sobie w fotografii? Da radę wyciągnąć z nich coś sensownego? Najbardziej chodzi mi o GH6.

Potrzebuję sprzętu w 50% do foto i w 50% do video. Z tym, że jakość ruchomego obrazka jest dla mnie priorytetowa. Fotografować mam zamiar głównie architekturę i tzw. street photo - ale to bardziej dla siebie, na pamiątkę.
Mam zrealizować kilka krótkich dokumentów, które będą wymagać wielu tygodni targania całego sprzętu na plecach (razem ze swoim dobytkiem) dlatego z powodu wagi i rozmiarów odpadają systemy pełnoklatkowe (w tym mój Lumix S5, którego bardzo bym tu widział)

Co do obrazka, możliwości, stabilizacji jestem całkowicie przekonany do Lumixa GH6. Ale bardzo obawiam się o jego możliwości fotograficzne. Nie jest to niby kluczowa kwestia, teoretycznie bez tego przeżyję, no ale byłbym bardzo #!$%@?, gdyby miało się okazać, że z miejsc, które odwiedzę pewnie jeden jedyny raz w życiu, przywiozę na pamiątkę jakiś nienadający się crapp.

Jak to jest z fotografowaniem na serii GH? Jakoś nie widzę, żeby ludzie tym focili (bo to nie sprzęt do tego), ale nie widzę już lepszych alternatyw.
  • 7
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: jak to się mówi "nie sprzęt robi zdjęcia" (co nie jest do końca prawdą), ale też bez przesady. jak zdjęcia wychodzą ostre to czego chcieć więcej :P. jak nie ma zafarbów na filmach to i na zdjęciach nie będzie miał, w końcu film to dużo zdjęć. a RAWy i tak trzeba wywołać więc wypracowanie jakiegoś presetu który wyeliminuje niepożądane efekty to też kwestia czasu. jego możliwości video to głównie bitrate,
@Prawak_Fikolarz_Borys_Jelcyn_Drugi: Biegałem kilka lat z G7 foto/wideo (70/30), teraz przesiadłem się na GH5 i ostatnio głównie robię zdjęcia i nie narzekam. Co prawda zazwyczaj biegam z dwoma stałkami, ale bym nie powiedział że się nie nadaje do foto. Body mam zaledwie dwa miesiące i jeszcze muszę się do niego przyzwyczaić. Moim zdaniem jest to spoko opcja, szczególnie że jest dla mnie kolosalny przeskok z G7 (większa rozdzielczość matrycy i mniejszy szum
AlcoMatt - @PrawakFikolarzBorysJelcynDrugi: Biegałem kilka lat z G7 foto/wideo (70/30...

źródło: _1433697

Pobierz