Wpis z mikrobloga

Dziś skończyłam 18 i zdałam sobie sprawę z jednej rzeczy - wyzwolenie dziewczyn jest jednym wielkim nadużyciem. Kiedy weszłam w dorosłe życie tragedią okazało się dla mnie, że całe to "wyzwolenie" okazało się czymś innym, niż na co czekam. Dziewczyny dostają wolność, ale to na tyle - szczytem ich możliwości są bzdury, które są uważane za śmieszne dla innych.

Nie myślcie, że od razu zostałam produktem handlu ludźmi. Po prostu teraz wszyscy w naszym świecie wymagają bystanie w konkretnym miejscu - albo jesteś celebrytką, albo Instagram influencerką, albo czymkolwiek innym - i uważają, że jeśli jesteś dziewczyną, to po prostu wybraliście jedną z tych drog.

Wszystko, czego naprawdę pragnęliśmy było prawdziwe równouprawnienie, które pozwoliłoby nam być kimś wyjątkowym i nie zamykało nas w konkretnych konwencjach. A teraz okazuje się, że to wszystko okazało się jednym wielkim kłamstwem.
#women #dymanie ##!$%@? #noway #sorry
  • 80
@Rimbolo Zawsze wartościowe jest dawanie się innym poznać dzięki własnym zainteresowaniom, ale jak szybko często staje się to konwencją. Trudno czasami zachować swoją indywidualność i pokazać, że można być kimś więcej niż samo to, co ludzie oczekują.
@gram_na_twoim_flecie: aa odkryłaś że nie jesteś księżniczką i czar o uratowaniu przez ksiencia oraz królestwie prysł więc zrospaczzona postanowiłaś upierniczyć ten warkocz który tak mozolnie plotłaś lecz w szale olśnienia ogoliłaś się na łyso odkrywając wytatułowany kod komputerowy przypisany do śmierci zwany PESEL
@gram_na_twoim_flecie: jesteś takie "dziecko księżyca" https://www.youtube.com/watch?v=OMO7aTGA5yo

Tekst piosenki przedstawia historię cygańskiej kobiety, która błaga przez całą noc boginię Księżyca o męża. Ostatecznie jej prośby zostają wysłuchane, ale w zamian bogini żąda, żeby oddać jej pierworodne dziecko, które urodzi się z tego związku.

Kiedy dziecko przychodzi na świat, okazuje się, że nie przypomina z wyglądu ojca. Jego skóra jest biała niczym grzbiet gronostaja, a oczy są szare. Mąż oskarża żonę o cudzołóstwo