Wpis z mikrobloga

Mając do wyboru wstępnie powiedzmy:

- Dell XPS 9520, i7 12700H, 16GB, 512GiB, IPS 15,6", 2.1kg
- Dell XPS 9320, i7 1260P, 32GB, 1TiB, IPS 13,0", ?.?kg
- HP Spectre x360, i7 1165G7 16GB, 2TiB, 14", 1.34kg (14-ea0001ng)
- Lenovo X1 Carbon gen9 i7 1165G7, 16GB, 0.5TiB, 14", 1.13kg
- HP Omen 17-ck1075ng i7-12700H - 16GB - 1TB
- Lenovo T14 G3 i7-1260P - 32GB - 1TB 1.2kg
- Lenovo X1 Carbon G10 i7-1255U, 16GB, 512GB, 1.2kg

przy potrzebach:
- ma być szybkie,
- wspierać linucha,
- lekkie, ale długo na baterii ;)
- ekran 15 lepszy niż 13, ale 17 to za duże dziadostwo
- ram jest dobry, szybkie cpu też jest spoko, dysk 1 jest spoko, 0.5 lekko mało, 2 średnio potrzebne, ale zawsze się może przydać
- cena nie gra roli, ale wybór jest ograniczony do dostępnych modeli (czyli np frame.work odpada)
- touchscreen się przydaje rzadko, ale się czasem przydaje

Ewentualnie są też inne możliwości, ale z preselekcji takie mi wyszły. Macbooki są np też, ale z racji że działa toto tylko w swoim ekosystemie to niech sobie tam zgnije.
Ktoś ma doświadczenia (negatywne) z którymś z tych modeli?

Swoją drogą, jak radzą sobie Ryzeny 7/9

#laptopy #pytaniedoeksperta #pytanie #laptop #programowanie
  • 6
ale z racji że działa toto tylko w swoim ekosystemie to niech sobie tam zgnije.


@Oo-oO: Jak to tylko w swoim? Ktoś tu chyba nigdy z Macbooka nie korzystał.
@L3gion: kurde, nie pomagasz ;)

jak nie korzystał jak korzystał. Fakt faktem, dawno, ładnych parę lat temu. Ale najlepiej się zawsze maczki dogadywały z jabłkofonami, jabłkotabletami i jabłko wszystko inne, więc jakoś nie wydaje mi się że to się nagle zmieniło? Z tego co pamiętam były nawet wielkie kwasy jak zmusili Apple do stosowania wtyczki usb3 zamiast swojego thunderbolta. Może i się coś pozmieniało, sporo osób pieje z zachwytu że wreszcie
Ale najlepiej się zawsze maczki dogadywały z jabłkofonami, jabłkotabletami i jabłko wszystko inne, więc jakoś nie wydaje mi się że to się nagle zmieniło?


@Oo-oO: To że się dogadują najlepiej nie oznacza że nie możesz użyć innych sprzętów. Nikt nie broni podłączyć np smartfona z Androidem czy akcesorium nie made by Apple.

Z tego co pamiętam były nawet wielkie kwasy jak zmusili Apple do stosowania wtyczki usb3 zamiast swojego thunderbolta


Mieszasz
@Oo-oO: mam domu laptopa z ryzenem 5900hx i macbooka 16 pro z m1 pro. Bez porównania jeżeli chodzi o kulturę pracy i responsywność, oczywiście na korzyść maca
@pansraka: jasne, ale wymaganie jest proste, ma działać normalny OS.

@L3gion: nikt nie broni podłączać czegokolwiek, ale jeśli przykładowo android może sobie kopiować pliki w tą i z powrotem bezproblemowo, to na jabłku do kopiowania plików potrzebny był iTunes, może już to zmienili, a może nie. Nie zamierzam się kłócić w tym wątku na tematy apple/android czy podobne, więc na tym chcę zakończyć ten temat. Korzystałem, niektóre rzeczy mi się