Wpis z mikrobloga

Pytanie do tej sytuacji, skrzyżowanie wielopasmowe, kieruje pojazdem nr.1 chce skrecic w lewo. Znajduje się na drodze podporządkowanej, droga z pierwszeństwem wolna więc teraz muszę przepuścić tych z naprzeciwka jadących na wprost. I tu pytanie. W takiej sytuacji by ich przepuścić, gdzie mam sie zatrzymać? przy czerwonej linii czy zielonej? Według mnie powinienem przy czerwonej, bo jeśli zatrzymam się na skrzyżowaniu w miejscu zielonej to mogę zablokować drogę autom z drogi z pierwszeństwem, jeśli z naprzeciwka będzie duży ruch i długo będę czekał na możliwośc skrętu. Proszę niech się wypowie ktoś kto zna się na przepisach jak się zachować w takiej sytuacji.
#przepisydrogowe #egzaminnaprawojazdy #teorianaprawojazdy #prawojazdy
Averoeees - Pytanie do tej sytuacji, skrzyżowanie wielopasmowe, kieruje pojazdem nr.1...

źródło: IMG_20230228_164326

Pobierz
  • 10
@Averoeees: jeżeli musisz się zatrzymać bo jest ruch to tylko w pozycji czerwonej. Jeżeli widzisz, że masz lewą i prawą wolną i miniesz się z pojazdem z naprzeciwka to możesz wjechać i zwolnić by dokonać skrętu jak on przejedzie. Ogólnie zasada jest taka nie wjeżdżasz na skrzyżowanie jak nie wiesz, że je opuścisz.
@sberatel: Czyli w danej sytuacji musze zatrzymać się tam gdzie czerwona linia bo wyjezdzam z drogi podporządkowanej i nie chce w razie czego zablokować aut z drogi z pierwszeństwem jeśli by nadjechały, Jeśli byśmy odwrócili znaki i znajdowałbym się na drodze z pierwszeństwem, wtedy mogę zatrzymać się w miejscu zielonej linii i tam czekać na możliwość skrętu dobrze rozumiem?
@radziol88: a jesli odwrócilibysmy sytuację, i pojazd nr. 1 znajdowałby się na drodzę z pierwszeństwem, wtedy może zatrzymać sie w miejscu zielonej linii i tam czekać na możliwość skrętu?
@Averoeees: a no to jak nie masz pierwszenstwa to absolutnie nie stajesz na srodku, bo blokujesz poprzeczny pas z pierwszenstwem przejazdu. Jak mniemam pas naprzeciwko rowniez ma pierwszenstwo przejazdu, wg mnie mozna stanac na srodku i czekac na mozliwosc skretu i zjazdu ze skrzyzowania ustepujac skrecajacym w prawo i jadacym prosto jezeli Ty jestes na drodze z pierwszenstwem.