Wpis z mikrobloga

jak działaja przyciski dzwonkowe podświetlane?

chce go wykorzystać jako dodatkowy przycisk otwarcia furtki do elektrozaczepu - zamkniety obwód, elektrozaczep zwalnia

na jakiej zasadzie działa dioda w takim przycisku? ona potrzebuje 12v czy 230?

https://allegro.pl/oferta/simon-aquaclick-przycisk-dzwonek-przewodowy-drzwi-12320396689

#elektronika
#elektryka
#elektronika
#domofon
mrOlii - jak działaja przyciski dzwonkowe podświetlane?

chce go wykorzystać jako dod...

źródło: i-kontakt-simon-przycisk-zwierny-dzwonek-natynkowy-ip-44-10ax-czarny-mat-acd1l49

Pobierz
  • 7
@mrOlii: Jak chcesz to podłączyć? Na sztywno do elektrozaczepu, ile trzymasz, tyle otwarte? Weź co jest, wywal co tam znajdziesz i wstaw równolegle ze stykami (tak jak neonówka którą wywaliłeś) diodę dającą dużo światła szeregowo z rezystorem jakieś 10kΩ. Prąd będzie rzędu pojedynczych mA, światła wystarczająco, a elektrozaczep tego nie odczuje.

I koniecznie diodę prostowniczą* przy samym elektrozaczepie równolegle w kierunku zaporowym do zasilania (paskiem do plusa)

@staa: podłączam do stacji bramowej, zwarcie dwóch przewodów wychodzących ze stacji daje napięcie na elektrozaczep przez określony czas

przy furtce i tak mam schowany zasilacz 12v właśnie do elektrozaczepu - mogę wziąć zasilanie z niego i wstawić diodę do przycisku?
mrOlii - @staa: podłączam do stacji bramowej, zwarcie dwóch przewodów wychodzących ze...

źródło: f8Ok6Fn

Pobierz
@mrOlii: Oczywiście że można tak zrobić.
Zaproponowałem inaczej żeby nie dopytywać o kable i odległości.


Sugestia z diodą na elektrozaczepie pozostaje w mocy