Wpis z mikrobloga

Może ktoś akurat też nie śpi i będzie w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie:

Chce pobrać do excela dane z strony internetowej: Dane -> pobierz dane -> z innych źródeł -> z sieci web.

W tym momencie trzeba wpisać link i tutaj pojawia się pytanie pierwsze: czy można ustawić tak by ten link był zależny od tekstu(hiperłącza, cokolwiek) w innej komórce w tej samej tabeli i zmieniał się gdy zostanie w niej zmieniony?

Jeżeli odpowiedź na pytanie 1 jest twierdząca: czy można też ustawić tak, żeby automatycznie wgrywały się dane z tej samej tabeli z tego linku?

Nie wiem czy jasno wytłumaczyłem o co chodzi, ale jakby coś było niejasne to mogę opisać screenami.

#excel #office #pracbaza
  • 3
@olcayn:

czy można ustawić tak by ten link był zależny od tekstu(hiperłącza, cokolwiek) w innej komórce w tej samej tabeli i zmieniał się gdy zostanie w niej zmieniony?

Nie definiujesz, czym jest "ta sama tabela". Nie ma o czymś takim wcześniej mowy.
Ale tak - można zmienić zapytanie (query) tak, żeby było zależne od wartości/zawartości jakiejś komórki w Excelu. Poglądowo patrz zamieszczony obrazek.

czy można też ustawić tak, żeby automatycznie wgrywały
Pobierz
źródło: a
@czegotosienierobidlanagichfotek: Wiedziałem, że wytłumaczę to tak, że nikt nie będzie wiedział o co chodzi. Dodatkowo z jakiegoś powodu dwa razy napisałem "ta sama tabela" i to w dwóch różnych znaczeniach. Mój błąd.
Jeszcze raz na konkretnym przykładzie:
Sytuacja taka jak na screenie, czyli mam link: "https://finance.yahoo.com/quote/MSFT?p=MSFT" i w tym momencie mogę importować tą tabelę widoczną na screenie. I to co ja chce osiągnąć to sytuacja w której ten link jest
Pobierz
źródło: hnPpoPeByr
@olcayn:

sytuacja w której ten link jest zależny od danych w innej komórce (...) Czyli chce, żeby te dwie części linku w imporcie danych z sieci web były zależne od zmian w tej komórce B2

Czyli to, co pokazałem wyżej na obrazku. Definiujesz komórkę jako nazwany zakres i potem odwołujesz się do tej nazwy w query, przy jej pomocy budując interesujący Cię adres w sieci.

I druga rzecz, którą chcę osiągnąć