Wpis z mikrobloga

Czy papier magistra jeszcze gdzieś cokolwiek znaczy? (Pomijając medycynę i prawo)
Za rok będę bronił inż z Informatyki i niezbyt chce mi się iść na 1.5 roku na magistra i zapłacić 14k - zaoczne. Pracę mam w zawodzie.

Często słyszę od 40+, że magister to magister i w razie awansu lepiej mieć ten tytuł i że może pieniądze większe jak magister xD

Zatrzymali się na czasach, gdzie ten tytuł coś znaczył?
#studbaza #pracbaza
  • 14
@rafal-masny: ja mecze magisterkę bo rodzina mi tylek trula że licencjat nic nie znaczy i że magister to już coś. Czy coś daje? Czytałem kilka razy na wykopie, że ponoc w korpo często się mogą dosrać że w przypadku możliwości awansu na jakiegoś menedżera grupy nie masz magistra. Wiem też że moja mama za tytul magistra dostaje dodatkowo 50 czy tam 100 zł do pensji.
@rafal-masny: mam doświadczenie w bardzo dużych korpo - z wykształceniem politechnicznym (inżynier+magister+studia podyplomowe) praktycznie w każdym zespole byłem najlepiej wykształcony i nie mam czym się chwalić bo paradoksalnie to ja zarabiałem najmniej. Papiery niewiele znaczą, liczy się to, kogo w korpo znasz.