Wpis z mikrobloga

@s---k: Nie, teoretycznie z zasięgiem nie powinno być problemu, ale postaram się zwracać uwagę, ile mam kresek. Natomiast ja tę kartę SIM musiałem już drugi raz przycinać, żeby weszła do nowego telefonu i musiałem tym razem odcinać już po krawędziach chipu. Jak ją ostatecznie wepchnąłem do tacki, to nawet się zdziwiłem, że zadziałało i wykryło sieć.
U mnie dobija nawet do 32%. Czy serio ma to jakieś wielkie znaczenie? Jak telefon leży i nie jest używany to przecież sieć komórkowa zżera wtedy więcej niż inne rzeczy, a jak się używa faktycznie to najwięcej leci na ekran i tą aplikację której się używa. Czy źle mi się wydaje i u mnie coś jest nie tak? Kartę sim mam starę sprzed kilku lat i też ją docinałem kiedyś. Może jednak
@Rapsii: Wydaje mi się, że w przypadku łapania sygnału, to nie ma znaczenia, że telefon leży nieużywany, bo energia cały czas idzie na szukanie sieci, próbę połączenia się do niej, ponawianie itd., więc to może drenować baterię. Jakkolwiek by to nie działało, zjada Ci 32% baterii liczone od ostatniego naładowania.
@Rapsii: No ale zakładając, że trend się utrzyma do do rozładowania baterii, to można przyjąć, że to wykorzystało 32% baterii, czy źle myślę? W tym momencie zostało mi 18% baterii, a tryb gotowości sieci komórkowej ma już 17%, więc do rozładowania pewnie wzrośnie prawie do 20%. Więc odpowiada za 1/5 poboru energii. To nawet pół dnia mniej pracy na baterii.
@lunaexoriens: Nie wiem, ja to rozumiem tak, że ten tryb i tak swoje zjada, a w momencie gdy nie ma innego pożeracza baterii, to będzie miał najwięcej procent. Jakbym faktycznie używał intenstywnie telefonu to nie ma opcji by to dalej miało 30% jak teraz. Jak wieczorem naładuję telefon, to rano nie spada mi nagle do połowy albo mniej baterii. Jednakże jeśli po wymianie karty sim albo zmianie operatora telefon by mi
@Rapsii: @lunaexoriens: panowie, karta SIM oraz jej docinanie nie mają tu nic do rzeczy. Ten pozłacany obszar to są pola stykowe (kontakty elektryczne), faktyczny czip znajduje się wewnątrz i ma kilka milimetrów. Poza tym, w pewnym uproszczeniu, karta SIM jest jak karta SD - to jest tylko nośnik informacji, on nie łączy się z siecią ani nic "nie robi". I taka karta albo działa, albo nie, tutaj za bardzo nie
@PaulStone: Dzięki za obrazek. U mnie Orange i miasto na prawach powiatu, więc nie powinno być źle. Siłę sygnału widać na screenie, jest pewnie z 2/3 trójkąta. No 5% na ten tryb gotowości, tak jak u Ciebie, mogę zrozumieć, ale nie właśnie koło 20%.