Wpis z mikrobloga

Straszny wysyp (pro)ruskich i antyukraińskich gnid na tagu w ostatnich dniach. Najgorsze że tacy ludzie w przypadku hipotetycznej napaści na nas byliby kolaborantami, albo uciekli za granicę i wysrywali jak to wszyscy wspierający Ukrainę są winni. To jest ten sam poziom inteligencji i moralności co kacapscy naziści. Gardzę jak nikim innym na świecie. Nie zapraszam do dyskusji bo nie ma o czym.

I nie mówię tu o bardziej wyważonych użytkownikach którzy czasem merytorycznie krytykują Ukrainę czy Ukraińców. Jeśli jednak ktoś nie jest płatnym trollem, ale 100% aktywności na tagu spędza szkalując napadnięty naród i ludzi wspierających go, to jest bezwartościowym, podłym i szkodliwym śmieciem.

#ukraina #rosja #wojna
  • 19
@BFyre: Bo jeśli nie możesz mówić o czymś wprost, to nakręca do radykalizacji poglądów. Na przykładzie Ukrainy. Skoro za pokazanie Ukraińców z nazistowskim znakiem dostaje się minusy i tytuł onuca, a jednocześnie jest to bagatelizowanie. To jednostki szukają czegoś mocniejszego w internecie by udowodnić, że na Ukrainie nazizm. Tak się przechodzi od umiarkowanego, nie pomijamy takich incydentów bo po wojnie Ci ludzie zostaną bohaterami, a kult bandery będzie silniejszy. Nie wpadajmy
@BFyre: Aha, czyli wg ciebie powinni wszyscy ciągnąć druta ukrainie bez względu na wszystko. Wtedy bylibyśmy fajni i byś nas lubił?

Szkoda, że nadal panuje zerojedynkowe myślenie ALBO UKRAINA ALBO ROSJA. Ja tam stawiam między Ukrainą, a Rosją bo szczerze? Obu krajów nie lubię. Oba kraje to zbrodniarze, ruscy za Katyń, za wiele innych zbrodni w tym rozbiory Polski. Ukraińcy za Wołyń, za kult UPA , Bandery i Szuchewycza. Książka z
Bo jeśli nie możesz mówić o czymś wprost, to nakręca do radykalizacji poglądów. Na przykładzie Ukrainy. Skoro za pokazanie Ukraińców z nazistowskim znakiem dostaje się minusy i tytuł onuca, a jednocześnie jest to bagatelizowanie. To jednostki szukają czegoś mocniejszego w internecie by udowodnić, że na Ukrainie nazizm. Tak się przechodzi od umiarkowanego, nie pomijamy takich incydentów bo po wojnie Ci ludzie zostaną bohaterami, a kult bandery będzie silniejszy. Nie wpadajmy w patologie
@MWittmann: kto mówi o ciągnięciu druta? Nawet nie mam jakiejś wielkiej sympatii do Ukrainy, po prostu wspieram ich na froncie informacyjnym ze wszystkich sił z nienawiści do ruskich nazistów. Ich zbrodnie są nieporównywalnie większe niż ukraińskie, trwające od setek lat, niesprowokowane historycznie niczym innym niż chorą potrzebą imperializmu, i inicjowane przez oficjalne instytucje państwowe (a nie np. chłopstwo ogarnięte nacjonalistycznym szałem, podgrzewanym przez radykalne grupy nieistniejącego ówcześnie państwa).

Dalszy ciąg, ale
@N331: A przy okazji, co do jeszcze jednej rzeczy o której wspomniałeś. Czyli np. nazistowski tatuaż ukraińskiego żołnierza - wiesz czemu chociażby mnie drażnią takie wpisy? Bo dają znowu paliwo ruskiej propagandzie "denazyfikacji", która pada na podatny grunt plebsu. Tymczasem co realnie ten nazista ukraiński zrobił nazistowskiego, poza tym idiotycznym tatuażem? Zjadł może tort na rocznicę urodzin malarza? Mam to gdzieś, bo bardziej mnie obchodzi realny, żywy nazizm stosowany przez ruskich,
@BFyre: w większości się z Tobą zgadzam z jednym ale. Jeśli teraz nie jest dobry czas na rozmowy o tym z stroną ukraińską, to nigdy go nie będzie. Ja rozumiem, że bandera i barwy upa są dla nich ważne. Kto wie, może bez tego ultra nacionalizmymu Ukraina by była w o wiele gorszej sytuacji. To im daje siłę do walki. Ale symbolem wygranej wojny będzie UPA a nie tylko herb Ukrainy.
Straszny wysyp (pro)ruskich i antyukraińskich gnid na tagu w ostatnich dniach


@BFyre: szkoda że wysyp proukrainskich trolli (którzy czasami wręcz nawoływali do mordowania ruskich) ci nie przeszkadzało. Poza tym - to jest właśnie piękne w wolności że można mieć poglądy jakie się chce. Można lubić Ukrainę, można lubić Rosję i nic ci do tego. Skoro tego nie rozumiesz to ci bliżej do ruskich niż ci się wydaje
kto mówi o ciągnięciu druta? Nawet nie mam jakiejś wielkiej sympatii do Ukrainy, po prostu wspieram ich na froncie informacyjnym ze wszystkich sił z nienawiści do ruskich nazistów.


@BFyre: Jasno pokazałeś swoje priorytety. Jednak Dmowski kiedyś dobrze to podsumował - wielu Polaków bardziej nienawidzi Rosji, niż kocha Polskę. Chociaż z drugiej strony nawet masz jakiś tam mój szacunek - 99% pro-ukraińskich troli nie potrafi się przyznać, że bierze udział w wojnie
@pieknylowca: można lubić ofiarę, można lubić mordercę, nic mi do tego. Można lubić pedofila, można lubić pokrzywdzone przez niego dziecko, nic mi do tego. Wolność słowa ponad wszystko! Wy normalni jesteście, czy już wasze rozumienie wolności przesłania jakiekolwiek pozostałości moralności cywilizowanego człowieka?
@BFyre Nie za poważnie trochę podchodzisz do tego? Ofc masz 100% rację w tym co mówisz, wiem po sobie że potrafi się udzielić, ale znaczna część tych, do których się zwracasz nie istnieje i osób które są na tyle harde żeby sprawdzić swoje przekonania w prawdziwym życiu, pewnie ktoś by się znalazł ale niewielu xD Jestem pewien, że nie brakuje typow którzy czerpią radość z tego, że jakiekolwiek gówno nie wstawią to