Wpis z mikrobloga

#budowadomu #izolacja #budujzwykopem #budownictwo #budowlanka
cześć, może miał ktoś podobny dylemat.
Dach mam obłożony płytami steico 50mm zamiast pełnego deskowania, brak szczeliny wentylacyjnej. Teraz powstaje problem.
Chciałbym zaizolować sufit podwieszany na piętrze wdmuchiwaną wełną. Nad nim jest jeszcze strych. Strych miałby być nieocieplony. Jednak teraz mam problem bo strych jest szczelny bez wentylacji i nie wiem czy na płytach od środka nie wystąpi problem wykraplania wody w zimie. Wiadomo na suficie podwieszanym będzie paroizolacja ale chyba jednak jakiś % przeniknie?
1Czy nie ma szans i będzie tam sucho?
2Czy nie przejmować się i zamontować 2 kominki dachowe dla wentylacji strychu
3Czy jednak wydać prawie 10k na ocieplenie dedykowane do płyt steico?
4Czy może poczekać,patrzeć obserwować i później reagować?
Mam jeszcze lukarnę i tam już chyba zaizoluje bo później nie będzie takiej możliwość.
  • 3
@libros: mialem ten problem. mam 14 cm thermano nakrokwiowo, do tego 15 wełny miedzy krokwiami i w stropie.
Na strychu w kalenicy pod plytami wykraplała się woda. Był to wprawdzie czas wygrzewania budynku i wsumie się z tym liczylem, bo wilgoci w środku było mnóstwo. Niestety z czasem na więźbie pojawił się korzuszek. Dołożenie nawiewu i wywiewu z rekuperatora rozwiązało wszystkie problemy w 1-2 tygodnie. Nawet nie musiałem stosować chemii
płytami steico 50mm zamiast pełnego deskowania, brak szczeliny wentylacyjnej.


@libros: ale wiesz, że płyta zachowuje się jak membrana (jeśli mowa o universal)? Nie powinno być problemu z wykraplaniem wody.