Wpis z mikrobloga

Czas na totalnie lamerskie pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przeczytałem już wiele różnych opinii i sam nie wiem - czy podczas dłuższej pracy (ok. 8h), lepiej jest trzymać Macbooka podłączonego do zasilania czy działać na baterii? Po zakończonej pracy oczywiście odłączać, to jasne, ale co w trakcie pracy?

#apple #macbookair #macbook
  • 17
czy podczas dłuższej pracy (ok. 8h), lepiej jest trzymać Macbooka podłączonego do zasilania czy działać na baterii?


@kryzystworczy: nie mam pojęcia jak jest najlepiej, natomiast to, co jest pewne, to że bateria działa najlepiej w zakresach 20-80% naładowania. więc ja jak widzę że zbliża mi się do 20% to po prostu podłączam kabel, ładuję do 80% (trwa to pewnie z pół godziny, godzinę) i potem odłączam. bateria po roku użytkowania ma
@advert: też tak pracowałem, wydawało mi się to zupełnie rozsądne, to w końcu laptop. Przy czym po niespełna roku moja bateria ma 95% - może trochę za bardzo się tym przejmuję, ale zastanawiam się czy nie popełniłem błędu. W każdym razie dzięki za odpowiedż.
@Insiders: Da się zmienić, aby program nie był po polsku?
Tłumaczenie aplikacji leży i kwiczy. Zakładka "opłata", to pewnie tłumaczone translatorem "charge", gdzie nie trzeba być geniuszem i poliglotą, aby się domyśleć, że powinno być "ładowanie".
@kryzystworczy pracowalem z podpietym monitorem pod usb-c wirc bez mozliwosci „odpiecia” ladowania bez grzebania w ustawieniach monitora. Po roku spadlo z pare %.

Ale ogolnie mnie zastanawia to obsesyjne dbanie o baterie, jak sie zuzyje to sie wymienia, nie ma co przezywac i rozkminiac jak tu zaoszczedzic 1% na miesiac ;)
@kryzystworczy: Może po prostu od nowości nigdy nie ma 100%, i początkowy spadek jest szybszy, potem zwalnia. Ja akurat traktuję go jako domowy czytać neta, oglądanie YT i netflixa, więc życie ma lekkie, ale na baterię totalnie wylane, właśnie włączyłem cocnut Battery - sprawność 89%.
@kryzystworczy: cholera myslalem, ze jak sie kupuje zaawansowane technologicznie sprzety za ponad 10k to maja jakies wbudowanie oprogramowanie zapobiegajace drenowaniu baterii itd. myślę, że to bez znaczenia


@plazma: @kryzystworczy w sumie nie pamięta jak wcześniejsze wersje, ale mac OS Ventura ma taką opcję zarządzania baterią. Ja cały czas mam podpiętego, a nie raz widzę, że jest tylko 80%
Pobierz dzana - >@kryzystworczy: cholera myslalem, ze jak sie kupuje zaawansowane technologic...
źródło: Screenshot 2023-02-25 at 15.21.27
@MikeLitoris: nie wiem co to znaczy „ustawić w sterowniku” ani jak to się robi, no i z tym żonglowaniem kablem to trochę na wyrost stwierdzenie, jeśli w najgorszym razie raz dziennie trzeba to zrobić xD
@MikeLitoris: no to pisz od razu że chodzi o systemową, domyślną opcję zoptymalizowanego ładowania w macbooku, skąd ja mam wiedzieć o co ci chodzi z jakimś z dupy określeniem "zablokować w sterowniku" xd sterowniki to ja pamiętam że trzeba było na windowsie instalować żeby drukarka działała, od kiedy mam maka nie muszę takimi pierdołami sobie dupy zawracać.

no i op wyraźnie napisał, że to zoptymalizowane ładowanie gówno mu dało, skoro po