Wpis z mikrobloga

@Grx: Brakuje jeszcze czegoś o zniewoleniu. Że wprowadzają to by przyzwyczaić ludzi do skrępowania. "Daliście się przykuć do samochodu jak niewolnicy". Oraz "Zaraz nie będzie można jeździć samochodem bez pasów....i co- szury miały rację!!!"
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 6
@Chris_Karczynski: Podobnie myślałem, jak miałem 15 lat. Potem się dochodzi do wniosku, że ludzie jako ogół są po prostu za głupi, żeby sami decydować o takich rzeczach, jak zapięcie pasów.
  • Odpowiedz
Korwin protestował jak wprowadzali przymus zapinania w latach 90.


@wykopowicz71: miał ku temu absolutnie słuszne przesłanki: otóż kiedyś prowadził bez pasów i nie umarł.
  • Odpowiedz
@Grx Dlaczego tak bardzo zależy Ci na tym, żebym ja był zmuszony zapinać pasy? Czy ja bronię Tobie to robić? xD
Oczywiście, że sam zapinam, tylko zastanawiam się, czemu ludzie czują jakąś satysfakcję, kiedy wszystkich się do czegoś zmusza. Tutaj nie ma argumentu o zbiorowej odpowiedzialności jak w przypadku szczepionek, więc wygląda na to, że po prostu nie możesz spać w nocy ze świadomością, że gdzieś jakiś randomowy chłop jedzie bez
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@WillyJamess: Na osobistym poziomie oczywiście ani trochę nie obchodzi mnie co robisz i czy zapinasz pasy. Ale jeśli miałbym sterować państwem to byłbym za nakazem, po prostu dlatego, że co głupsze jednostki nie będą zapinać i się po prostu #!$%@?ą. A jestem zdania że państwo jednak powinno trochę kierować obywatelami tak, żeby się niechcący nie #!$%@?. Szczególnie, że przeciw zapinaniu pasom nie ma żadnym przeciwskazań, poza czymś w stylu 'nie
  • Odpowiedz
@Grx: Czy w takim razie jesteś za zakazem sportów ekstremalnych w obawie przed tym, że co głupsze jednostki się #!$%@?ą? Za zakazem palenia fajek? Picia alkoholu? Niezdrowego odżywiania się? Czy granicę stawiamy przy zapinaniu pasów, bo tak? Czemu kryterium jest to, z jakiego powodu ktoś to robi? Jak robi, to znaczy, że ma ochotę, tak samo jak skakać z bungee. Nikomu tym krzywdy nie czyni. Dlaczego uważasz, że państwo ma
  • Odpowiedz
@Grx: no i tak powinno być - chcesz zapinać pasy to zapinasz. Nie chcesz to nie zapinasz. Ale nie mówisz nikomu że musi zapinać bo inaczej zabije znajdująca się 10km od niego 100letnia staruszkę z chłoniakiem. Poza tym - zapinanie pasów zostało udowodnione że zwiększa bezpieczeństwo czego o tych niebieskich maskach z marketu nie można powiedzieć
  • Odpowiedz
@WillyJamess: gosciu tylko ze w sportach ekstremalnych tez jest cos takiego jak jakies podstawowe zasady bezpieczenstwa, czemu nie placzesz ze w skokach spadochronowych jest drugi zapasowy spadochron? po co w skakaniu na bungee na dole jakis balon powietrzny albo siatka? to literalnie 1984 ze ktos nakazuje w literalnie najmniej inwazyjny sposob zapobiegac powaznym urazom lub je minimalizowac, wiadomo ze moje cialo moj wybor, najwyzej #!$%@? przez szybe albo moje bezwladne
  • Odpowiedz
@harrame: Prawdopodobieństwo zabicia kogoś bezwładnie lecącym ciałem jest tak absurdalnie niskie, że pojawia się chyba tylko w dyskusjach takich jak ta na potrzeby argumentu i gdzieś raz na 10 lat na polskich drogach.

wtedy inni sie beda martwic zeby mnie poskladac


Tak to działa, kiedy płacisz podatki. Żresz jak świniak, masz miażdżycę, to cię leczą. Złamiesz nogę, bo się #!$%@?łeś, to ci robią prześwietlenie i zakładają
  • Odpowiedz