Wpis z mikrobloga

Mój rocznicowy tekst próbujący wyjaśnić zagadkę zaistnienia zjawiska o nazwie "50 km rosyjski konwój", które stało się następnie memem. Tekst zamieszczony na platformie blogger Googla. Blog nie ma żadnych reklam ani żadnych dziwnych rzeczy.
Tajemnica "50 km konwoju rosyjskiej armii'. Przypuszczalny rosyjski plan operacyjny zajęcia Kijowa na początku wojny.
Link------> https://thorkillblog.blogspot.com/2023/02/tajemnica-50-km-konwoju-rosyjskiej.html
#rosja #wojna #ukraina
Thorkill - Mój rocznicowy tekst próbujący wyjaśnić zagadkę zaistnienia zjawiska o naz...

źródło: Mapa

Pobierz
  • 2
@Thorkill: Warto jeszcze wspomnieć, że już 25 lutego we wsi Demydiv przerwano tamę na Dnieprze, przez co Rosjanie nie mogli iść na Kijów bezpośrednio od północny (w sensie tuż przy rzece).
przez co Rosjanie nie mogli iść na Kijów bezpośrednio od północny


@arkan997: Tak, niewykluczone że to też jakoś tam pokrzyżowało plany rosyjskie. Jednak według mnie rosyjski plan operacyjny rozegranie tej szybkiej ofensywy od początku zakładał obejście Kijowa od zachodu. Jestem przekonany że sztabowcy rosyjscy analizowali wielokrotnie teren przyszłej operacji i doszli do oczywistego wniosku. Rzeka Irpień wraz z otaczającymi ją terenami podmokłymi, bagnami jest doskonałą naturalną rubieżą obronną i zostanie z