Wpis z mikrobloga

Mireczki mam taki mini zestaw Yamaha MCR-670D. Mam do niego podpięte stare kolumny podstawkowe Tannoy Mercury M2. Jak myślicie, czy przy zamianie na coś typu Elac Debut B6.2 albo Indian Line Nota 260x odczuję jakąś różnicę, czy szkoda zachodu?
#audio #stereo
dziczyznaa - Mireczki mam taki mini zestaw Yamaha MCR-670D. Mam do niego podpięte sta...

źródło: MCR-670D_a01

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • 0
@ksiak: wiesz co nawet mam, ale nie używam. Nie jest to coś ekstra bo to Yamaha 050, ale kompletnie mi to nie pasuje. Jakbym miał zwiększać gabaryty, to już bym wolał dokupić jakieś podłogowe kolumny np. Pylon Pearl 20 albo 25, ale wolałbym zostać przy podstawkowych.
  • Odpowiedz
@dziczyznaa: Zwiększenie gabarytów nic Ci raczej nie da. Ja bym kombinował z tym subwooferem jednak, dużo więcej możesz osiągnąć. A wymiana tego co masz na Pylon Pearl? To już lepiej iść dużo dużo wyżej. Albo po prostu szukać czegoś innego, słuchać i słuchać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Antibambino: niee Yamaszki w życiu się nie pozbędę. To najwygodniejszy sprzęt audio którego kiedykolwiek używałem - mam wszystkie dostępne źródła dźwięku w jednym i do tego idealnie działająca aplikację Musiccast. Jak już to chciałem w przyszłości dać ją do mniejszego pokoju (stąd nie bardzo chcę zmieniać małe kolumny na podłogowe), a do salonu kupić Yamahę R-N803d, ale dopiero jak ceny lekko pójdą w dół, bo teraz są chore.
  • Odpowiedz
Żaden szanujący się audiofil nie użyje suba do muzyki.


@Antibambino: zgadzam się, szanujący audiofil prędzej kupi podstawki pod kable, oraz magicznie kamienie niż coś co ma realny wpływ na dźwięk.
  • Odpowiedz
Żaden szanujący się audiofil nie użyje suba do muzyki


@Antibambino: No w pewnym sensie masz rację, suba w liczbie pojedynczej nie użyje. Co najmniej 2 subwoofery. A najlepiej 4.
  • Odpowiedz
  • 0
@Antibambino: @ksiak @cukru panowie błagam. Nie uzyskałem ani jednej odpowiedzi dotyczącej tego, które kolumny mógłbym brać pod uwagę i ewentualnie iść gdzieś na ich odsłuch. Załóżcie sobie swój wątek do kłótni. Nie jestem zainteresowany subwooferem, bo nie odpowiada mi ten typ grania. Jak się komuś podoba to niech tak słucha, ale nie o to pytałem.
  • Odpowiedz
  • 1
@dziczyznaa Nie wiem jak grają twoje Tannoye, ale Elac B6.2 są bardzo solidne. Trochę drożej są Wharfedale Diamond 12.1.
Odsłuch w sklepie nie jest tak ważny jak by się mogło wydawać, najlepiej kupić je gdzieś gdzie nie ma problemu ze zwrotem i posłuchać w domu.
  • Odpowiedz
panowie błagam. Nie uzyskałem ani jednej odpowiedzi dotyczącej tego


@dziczyznaa: no widzisz, zawsze się trafi jakiś "fanatyk kabli" jak tylko wspomnisz o audio.

Nie jestem zainteresowany subwooferem, bo nie odpowiada mi ten typ grania. Jak się komuś podoba to niech tak słucha, ale nie o to
  • Odpowiedz