Wpis z mikrobloga

@gejuszmapkt Telegram

A wszystko to działo się, gdy dziesiątki tysięcy Czeczenów, ramię w ramię z przedstawicielami innych narodowości kraju, dzielnie walczyło na polach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej. Jeden z pierwszych w szeregach Armii Czerwonej oparł się inwazji nazistów na terytorium ZSRR, stoczył zaciekłe bitwy, oczyszczając miasta Związku Radzieckiego spod okupacji hitlerowskiej. Ale to wszystko nie zostało wzięte pod uwagę przez władze w ich niepohamowanym pragnieniu zniszczenia miłujących wolność i dumnych ludzi” – napisał
@Kantarek: trzeba by pogadać z wujkiem Józkiem, to on zastosował ten sposób myślenia podejmując te decyzje o masowym wysiedleniu ludności, nie ja czy ty. To samo zrobił z Niemcami z okolic Wołgi, Tatarami i pewnie jeszcze z kilkoma innymi grupami etnicznymi ze swoich okolic. Tak więc swoim komentarzem opier... nie mnie, tylko wujka Józka... sorki... Bardziej mi chodziło o to, że wielki walczący z faszyzmem wódz wskazuje na tragedię swojego narodu,
a miał serce napisać dlaczego Stalin tak postąpił? Było coś w temacie oddziałów Czeczenów walczących w armii niemieckiej? :DDDDDDD


@greg818181: to ciekawe czemu też całej Moskwy i Leningradu na Magadan nie wysiedlił w ramach pokuty za Własowców