Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie Mirki zamawiając u mnie #pierscionek decydują się najczęściej albo na zawsze będące na czasie klasyczne wzory pierścionków, albo na pierścionki z przeróżnymi motywami roślinnymi. Ten jest całkowicie moim autorskim wzorem, od początku do końca zrobionym przez mnie ręcznie, bez posiłkowania się modelami 3D i odlewami. Diament w szlifie brylantowym (0.24 ct) pięknie się wkomponowuje i dodaje mu lekkości. Mam nadzieję, że Wam też się podoba :) Lubię robić dla Was pierścionki...

#totemybizuteria #bizuteria #pierscionek #zareczyny #krakow #zloto #rzemioslo #handmade #kwiaty #rosliny
totemy_bizuteria - W ostatnim czasie Mirki zamawiając u mnie #pierscionek decydują si...

źródło: Totemy_Pierścionek_róża

Pobierz
  • 17
@voliereen: nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rzemiosło jako takie jest dzisiaj praktycznie na wyginięciu, w przeciwieństwie do tak popularnych dzisiaj modeli 3D. Żeby nie było, sama także z nich korzystam (choć sporadycznie). Wyżej cenię prace ręczną, a raczej jej konsekwencje pracy z metalem. Metal jest walcowany, przeciągany i kuty, a jego struktura jest bardziej zwarta, sama biżuteria trwalsza, mniej podatna na ścieranie i odkształcenia. Odlew, przez to,
@voliereen: a to nie, wtedy jeśli chodzi o odlew, to wlaściwie wychodziłoby podobnie jakościowo. Choć są wzory, które ciężko jest zrobić używając tylko technik tradycyjnych i ze względu na choćby same ubytki, po prostu najrozsądniej jest wykonać odlew. Ale ze względu na koszt samego projektu przy bardzo skomplikowanych, masywnych wzorach wolę robić je sama w wosku :)