Wpis z mikrobloga

Witajcie. Nie oczekuje po tym poście wiele, ale może jednak znajdzie się chociaż jedna osoba, która jest obeznana w temacie. Jeśli nie to trudno, dajcie chociaż plusika dla zasięgu. #feelsgoodman
Mój dobry przyjaciel miał wypadek i nie może chodzić. Jego największą pasją zawsze była muzyka.
Wpadłem na pomysł że kupie mu keystation i zacznie tworzyć muzykę samemu.
Mikri poleciły mi oprogramowanie Reason 12 więc też mu je zainstalowałem.
Spędził już tam trochę czasu, ale ostatnio wyznał mi, że jest sflustrowany i chciałby coś prostszego.
Coś typu emulator jakiegoś muzycznego keyboarda typy Yamaha, Corg, Casio itd.
Chodzi mu dokładnie o to, żeby wykorzystać keystation jako pełnoprawny instrument muzyczny.
Oprogramowanie które miało by wbudowaną bazę podkładów i styli, aby można było sobie pograć bez tworzenia skomplikowanej aranżacji wielu ścieżek dźwiękowych w Reasonie.
Wstępnie szukałem już czegoś w sieci, ale niestety utknąłem w martwym punkcie. Może ktoś pomoże...
#muzyka #tworzeniemuzyki #instrumenty
Sniper512 - Witajcie. Nie oczekuje po tym poście wiele, ale może jednak znajdzie się ...

źródło: 13422466_800

Pobierz
  • 2
@Sniper512: Hej, to co tu masz to zwykły kontroler midi wiec bez wtyczek VST ciężko będzie coś ogarnąć. Przyznam się szczerze że nie widziałem emulatorów keybordów w takim znaczeniu żeby grać na nich na stylach. W sieci znajdziesz darmowe VST które będą posiadały zdefiniowane presety, ale nigdy to nie bedzie pokroju keyborda zr stylami, przejsciami i zakonczeniami. Takie rozwiązanie bedzie zawsze bardziej skomplikowane. Może po prostu rozejrzyj się za używanym keybordem