Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirkówy kociary, od soboty mam problem z kotem. 4 letni Klemens z dnia na dzień przestał jeść, kupsztalić i ogólnie z aktywnego i szalonego koteła stał się apatyczny i osowiały. Do tej pory (stan na wtorek 23.13) był u 5 weterenarzy, porobione wszelkie RTG, USG, morfologie. Dostał dzisiaj andybiotyk aby w końcu puścił kasztana po kilku dniach, ale nie zrobił nic jeszcze. Jest na kroplówkach i ciężko z nim dosyć. Weterynarzy nie dają konkretnej sugestii co moze byc przyczyną zastoju, dlatego moze komuś z Was przyjdzie jakiś pomysł. Klemek jest moim oczkiem w głowie, ciężko byłoby się z nim rozstać, ale zaczyna brakować mi już pomysłów jak go ratować... dołączam zdjęcie rtg i morfologi nieszczęśnika. #koty #weterynarz
ObszarBadawczyChoroszcz_123 - Mireczki i Mirkówy kociary, od soboty mam problem z kot...

źródło: 20230220_144338_Klemens_Głażewski Kamil

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@jaszczu: tak tak, kłaki wykluczone, dużo rzeczy wykluczona, zastanawia mnie tylko ten fragment z opisu usg 'w okolicy trzonu śledziony uwidoczniono poszerzony odcinek jelita cienkiego, w świetle płyn, graniczy z czymś co daje cień akustyczny na odciknku około 2cm, kupa? ciało obce?, perystaltyka widoczna pole trzustkowe bez zmian, brak wolnego płynu w jamie brzusznej i klatce piersiowej. Nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych'
przy czym wszyscy weterynarze nie mają pewności co
  • Odpowiedz
@jaszczu: wyjaśniło się, ciało obce linearne, dopiero któryś z kolei weterynarz to odkrył na usg bo dosyć długi i cienki fragment. Kot dzisiaj był nadal słaby ale nie umierający. Jest już operowany, jeśli nie doszło do procesów martwicznych czy zapaleń otrzewnej i perforacji to rokowania są dobre. Od pierwszych objawów minęło 5dni.

Już po operacji, zeżarł skubany cienki sznurek z ozdobnej kuli led...około metra długości. Zaczepił mu się pod językiem
  • Odpowiedz