Wpis z mikrobloga

Jak ugryźć sterowanie przyciskiem Philips Hue Tap Dial Switch w Node Red?
Dodałem go do Homeassistant poprzez SONOFF Zigbee 3.0 USB Dongle Plus V2 i z automatyzacją z blueprint działa ok. W dzienniku urządzenia po kliknięciu w przycisk jest komunikat

"Wlacznik sypialnia Recall event was fired with parameters: {'groupid': 59150, 'sceneid': 4, 'transition_time': None}"


Spróbowałem w nodered używając "events: state" i "debug" ale nie ma żadnej reakcji i nic nie wyskakuje.

#homeassistant #nodered #smarthome
  • 12
@Patres: chce to zgrać z ustawioną już jasnością i temperaturą światła w zależności od pory dnia, które mam w node red. Ogólnie to chciałbym całą automatykę mieć w jednym miejscu
1 światło sypialnia jasne zimne
2 światło sypialnia ciemne ciepłe
3 żelazko
4 światło korytarz
@musztym:
U mnie wygląda to tak.
1. Włącz/wyłączą światło
2. Włącz/wyłączą ledy
3. Zmienia ciepło światła:

office_color_temp:
name: Color temp
options:
- coolest
- cool
- neutral
- warm
- warmest

I na podstawie tego steruje switchem (patrz screen)
4. Włącz flux - jest super integracja w Home Asistant która automatycznie zmienia barwe światła jak flux: https://www.home-assistant.io/integrations/flux/

Nie bardzo wiem w czym masz problem ale zmianę barwy swiatła robię jako

{
Pobierz
źródło: switch
@Patres: A mógłbyś pokazać co się kryje pod Dial Switch i switch? Dwa pierwsze nody.

Moim problemem jest to, że jestem totalną zielonką, nie chwaląc się zrobiłem budzenie światłem z przełącznikiem i działającym na podstawie alarmu w telefonie itp ale to wszystko na czuja :)
Ogólnie to node nie wychwytuje żadnej zmiany i cały czas jest "running"

Włącz flux - jest super integracja w Home Asistant która automatycznie zmienia barwe światła