Wpis z mikrobloga

Wyszukałam apartament na booking i zrobiłam rezerwację, przyszła mi odpowiedź z booking, że gospodarz zgodził się na rezerwację.
Kiedy weszłam w link pojawiła mi się strona z nr whatsapp. Napisałam tam i padłam ofiarą fishingu.
Imo, na głównej stronie Bookingu, nie powinno być możliwości dodawania zdjęć z numerami telefonu.
Następnie po konwersacji, na której o zgrozo wynegocjowałam rabat, otrzymałam link do TripAdvisor (fake) i tam były dane do przelewu.
  • Odpowiedz
@agnieszka-wis przecież na bookingu płaci się tylko bookingowi i on rozlicza się z hotelem czy czymkolwiek gdzie się mieszka, nie jest ich sprawą, że ktoś sobie dodatkowo poza stroną cokolwiek opłaca.
Ja widzę to tak, że zamiast rezerwacji na booking, postanowiła Pani oszukać booking nie rezerwując przez booking (nie oceniam, sam prowadzę wynajem, ludzi często sami dzwonią, ja nie płacę prowizji a oni maja tańszy pobyt), została Pani oszukana... ale ma ale
  • Odpowiedz
@voldi: Booking zarejestrował tego użytkownika/ lokal, nadał mu wiarygodności. Kilka razy miałam już tak w swojej historii, że właściciel, anulował moją rezerwację na Booking, a następnie kontaktował się ze mną z informacją, że ma problem ze stroną i że możemy dokonać rezerwacji poza portalem.

Kolejna sprawa, to to, że #bookingcom powinien pomóc w uzyskaniu danych przestępcy, bo przecież musieli zatwierdzić jego konto na swoim serwisie. Niestety Booking mailowo stanowczo odciął się
  • Odpowiedz
@mamFAJNYnick: Szkoda, że ta nauka kosztowała mnie ponad 5 k.
Moim zdaniem firmy zezwalające na umieszczenie zdjęć w tym przypadku z nr tel, wprowadzających użytkownika w błąd powinny ponosić konsekwencje, a już na pewno pomóc poszkodowanym. To jest np. z udostępnieniem danych usera dla policji.
  • Odpowiedz
@agnieszka-wis: Nikt nikogo nie zarejestrował, każdy może sobie dodać obiekt do bookingu i jeśli ten obiekt będzie oszukiwał ale jeśli nie zawrze się umowy niezgodnej z działaniem portalu Booking gwarantuje, że nikt Pani nie oszuka... nie zarezerwowała Pani przez booking to niby dlaczego mieliby ponosić jakąkolwiek odpowiedzialność?
Gdyby ktoś powiesił na Pani płocie ogłoszenie ze scamem, obrobił kogoś na 300 tyś, to chciałaby Pani być odpowiedzialna za ten scam? Albo ma
  • Odpowiedz