Wpis z mikrobloga

Dorwę lepszy monitor niż LG 27GP850 do powiedzmy 1650 zł? Głównie do filmów i gier fabularnych i najbardziej mi zależy na jakości obrazu (kolory, kontrast, itp).
Jeszcze jedna kwestia. Monitor 1440p 27" nadaje się do filmów 1080p? czy będzie spadek jakości przez to, że monitor ma natywne 1440p a film jest w 1080p?
#monitory #komputery
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: Szkoda tylko, że to 1440p nie przyda się do filmów. Netlixy czy hbo nie obsługują 1440p, z innych źródeł też idzie dostać praktycznie tylko 1080 lub 2160p.
  • Odpowiedz
@kerri: Rozdzielczość ekranu a rozdzielczość wideo to dwie różne rzeczy. Jak odpalisz film w 4K na ekranie 1440p to nadal będziesz miał lepszą jakość.
  • Odpowiedz
  • 0
@gokussj: I jak ogólnie wrażenia? podobno jeden z lepszych ale jeśli chodzi o kontrast to szału nie ma a ja w sumie głównie chce go do filmów i gier fabularnych, gdzie jednak często są ciemniejsze sceny.
  • Odpowiedz
  • 0
@Tiab: Jeszcze nie kupiłem. Na pewno do moim wymagań ten LG odpada bo to nano ips z kiepskim kontrastem.
Miałem od dłuższego czasu na oku Gigabyte m27q rev 2.0 bo nie dość, że jest bardzo chwalony za kolory to ma kontrast jeden z lepszych wśród ips'ów, coś w okolicach 1200. Z tym, że od dłuższego czasu jest problem z dostępnością.

Teraz mam w koszyku Xiaomi mi 2k gaming (1440p, 165hz, wysokie
  • Odpowiedz