Wpis z mikrobloga

@40latek: jak wąski dajesz SL w przypadku takiej pozycji 0,6 lota jak powyżej? Imo najgorszy indeks sobie wybrałeś do takiej gry, przecież tam latają często spore lagi w różne strony, które takie wąskie stopy mogą czyścić, US500 masz trochę mniejsze wahania
Imo najgorszy indeks sobie wybrałeś do takiej gry, przecież tam latają często spore lagi w różne strony


@maniek74: Ja od grudnia zacząłem katować nasdaqa na stopach rzędu 10-20 punktów na interwale 1min i 5 min (czasem nawet stopy po 4-6 pkt). Owszem transakcje trwają czasem koło 1 sekundy i są poślizgi, ale da się na tym grać gdy zaplanujemy sobie np maks 5 trejdów dziennie, albo dopuszczalną wtopę 50pkt dziennie i
  • 0
@maniek74: Hmm na us100 siedzę od ponad roku i wydaje mi sie ze zaczynam go rozumieć … ale pewnie masz racje w ciągu kilka dni można by sie pewnie przeczucic na us500 … takie lagi czasami pomagają jak Ci złapie TP. Btw takie dni jak dzisiaj średnio sie nadają wszedłem trochę z rozpędu dzisiaj.. No i spread był tez wysoki… natomiast moje główne straty to nie wynikające z częstego łapania SL
  • 1
@DJ007: tak, tez tak gram wlasnie jak piszesz stopy rzędu 10/20 pp. Serio stawiając w dobrym momencie można ładnie zbalansować nawet kilkanaście wtopek. A Zostawianie z tym na noc to juz hazard i tego nie robię co do zasady - tu mamy wtopke z ta 19 i tego dotyczy watek. - sprzedam to, mam nadzieje, zaraz po 24, chyba ze sie otworzy z luka w dół i zacznie isc w górę,
@40latek: Kumam to co piszesz, ale grasz bardzo grubo jak na ten poziom depo. Nawet nie brak umiejętności może Cię rozjechać, tylko czysta losowość. Statystyki nie oszukasz, jak będziesz ubrany tak jak teraz i złapiesz przeciw sobie 300 punktową lukę, to masz dziurę w portfelu na 30% jednym strzałem. Podobnie gdyby siadła psycha do wystopowania na szybkim rynku, wtedy kilkanaście minut bez błyskawicznej decyzji i jest podobny kłopot. Jeśli chcesz mieć
@DJ007: nie twierdze, ze się nie da grać a i nawet ładnie zarobić, ale stricte pod minutowki z Ameryki, wybrałbym SPY, DJI czy Russela. Tez gram na NQ już kilka lat, ale ja akurat lepiej tam wychodziłem na szerszym stopie, takie wąskie, tak jak napisałeś, często kończyły się po 3 sekundy, bo poszła spora laga z niczego, która w tym samym czasie na SPY czy DJI miała dużo mniejszy zasięg
  • 0
@DJ007: dzięki Kolego! Masz racje prawd lewar x5 by był spokojniejszy. Musze przeanalizować ja dłuższej próbce czy przypadkiem nie mam większego edge na fakrycnie mniejszych zakładach. Uczę sie wciąż i testuje różne strategie, tu jak odsunąć ten wykres to za wcześnie wszedłem all in. Nie zawsze wrzucam całe depo :) dwa - ze mnie zaskoczyła ta 19, normalnie max strata jaka zakładam to około 1k tj 2 proc ma pozycje. Dzięki,
  • 0
@maniek74: kurcze przemyśle to co piszesz. Jak juz piszemy to możesz napisać z jakich narzędzi korzytasz? Np arkusz zlecen? Ja w sumie bazuje na analizie wolumenu plus Ew Srednia krocząca i analiza gora|dol plus ekspercko ustalone wsparcia / opory. Gram na tel, zastanwiam sie czy przyjęcie na monitor plus trochę więcej geometrii by nie dało lepszych rezultatów …
Ustawienie stop loss na dzień np 4 proc depo tez ma sens chyba ..


@40latek: 4% to dużo na stop dzienny.
Jeśli masz na okrągło 50k na rachunku, to policz sobie jaki szeroki stop daje -500pln na pozycji od 0.01 do 0.2 i zobacz też jaką ekspozycję daje dana szerokość.
  • 0
@DJ007: Mowie tu o dziennej stracie, na zasadzie jak danego dnia jestem 2k na minus - kończę zabawę żeby mi sie tryb „musze sie odkuć” nie włączył. :)