Wpis z mikrobloga

Mireczki z tagu #skitouring #narty mam pytanie.
Wiecie może czy pochylenie buta da się zmodyfikować (poza zakres regulacji buta). Kupiłem but skituour lasportiva solar. Niestety okazuje się, że jest dla mnie zbyt mocno pochylony do przodu i podczas nawet krótkiego zjazdu mięśnie czworogłowe uda zaczynają płonąć ogniem i pod koniec już nie jestem w stanie ustać na nartach.

Podejrzewam, że chodzi o pochylenie, bo ostatnio wypożyczałem inne buty i wszystko było ok (tylko w tamtych mogłem swobodnie stanąć prosto na nogach i odpocząć, a te wymuszają u mnie pozycję z ugiętymi kolanami). Macie jakieś rady jak rozwiązać ten problem? Ktoś spotkał się z podobnym? Przyszło mi do głowy, że może formowanie skorupy buta może tutaj coś pomóc.
  • 2
@pilot1123: Eh, chyba ten but jest po prostu zbyt agresywnie wyprofilowany dla mnie. Nawet po ustawieniu 12 stopni pochylenia nie mogę przyjąć wygodnej pozycji na nartach. Chyba, że wręcz położę się na przodach nart to wtedy trochę odpoczywa czworogłowy. Zastanawiam się czy bootfitter będzie w stanie coś zdziałać i trochę bardziej wyprostować ten but.