Wpis z mikrobloga

w Księciu półkrwi Harry dostał elixir szczęścia. w filmie było wiadomo że dał podróbkę ronowi by ten nie miał obaw co do swojego meczu w drużynie quidditcha. a w książce dom dostał się do drużyny w 5 części. czy ta scena z 6 filmu została wymyślona? bo wszak w 5 części harry nie będzie mógł dać mu podrobionego elixuru bo nie wie nawet że istnieje. #harrypotter
  • 4
@Azzl już wiem!
Wieść, że całował ją Wiktor Krum prawie dwa lata wcześniej, wpłynęła na jakość jego gry w quidditcha. Zaoferował nawet odejście z zespołu. Aby zwiększyć jego pewność siebie, Harry udał, że wlewa Felix Felicis do soku dyniowego Rona w czasie śniadania. Harry pozwolił nawet zobaczyć Hermionie fiolkę. Dzięki temu Ron nabrał pewności siebie i zagrał świetnie. Jednak po meczu, gdy Harry przyznał się, że to była tylko sztuczka, Ron oskarżył
@Itslilianka ooo, kojarzyłem motyw, że Harry go wrobił ale nie byłem pewny przyczyn wahań Rona :)
Ja teraz ogrywając Hogwart Legacy co chwila zerkam w tezaurus szukając informacji, czy dana postać była wspominana w oryginalnej serii