Wpis z mikrobloga

cześć,

mam urządzenie zasilane 48v wychodzacym z zasilacza - urządzenie od czasu do czasu traci łączność - sprawdzony kanał komunikacyjny i wszystko jest ok - wydaje mi się że może to być wina zasilacza : czy jest jakieś sprytne urządzenie do monitorowania napięcia które zapisuje dane w sobie tak by zostawić je np. na tydzień by logowało stan napięcia 48v?

ewentualnie zasilacz z opcją zbierania logów?

słyszał ktoś o czym takim?

pozdro

#elektronika #elektryka #elektroda #napiecie #zasilanie #arduino
  • 5
zapisuje dane w sobie tak by zostawić je np. na tydzień by logowało stan napięcia 48v?


@AldoAldo: tak, analizator sieci. Możesz też multimetr wykorzystać z funkcją min/max (są też takie z funkcją logowania), ale musiałbyś taki znaleźć, który nie wyłączy się np po 10 minutach bezczynności.
@AldoAldo: A nie wygodniej zmienić zasilacz na nowy, mocniejszy? Taki monitor napięcia będzie kosztowny. Możesz zrobić to bardzo budżetowo kupując na aliexpress moduł woltomierza DC z wyjściem RS-232 i napisać prosty program zbierający dane na komputerze. Minus taki, że musisz mieć włączony komputer w pobliżu.
@MickM @s---k właśnie jest szansa że na zasilacz może oddzialywywac silne pole elektromagnetyczne od. czasu do czasu. też myślałem o module z AliExpress ale wolałbym coś dedykowanego.

no nic, główkuje dalej dzięki panowie
@AldoAldo: A nie wygodniej zmienić zasilacz na nowy, mocniejszy? Taki monitor napięcia będzie kosztowny. Możesz zrobić to bardzo budżetowo kupując na aliexpress moduł woltomierza DC z wyjściem RS-232 i napisać prosty program zbierający dane na komputerze. Minus taki, że musisz mieć włączony komputer w pobliżu.


@MickM: albo woltomierz i esp z wifi
właśnie jest szansa że na zasilacz może oddzialywywac silne pole elektromagnetyczne od. czasu do czasu


@AldoAldo: to włóż go do klatki faradaya i uziem tą klatkę, albo zrób jakąś konstrukcję z folii aluminiowej ;)