Wpis z mikrobloga

@TheGreatCornholio: straty żołnierzy również nie realistyczne, można to traktować jedynie jako zabici i ranni, nie ma szans po prostu na takie liczby przy takich zaangażowanych silach, wystarczy popatrzyć na procenty strat z ubiegłych wojen i widać, że ta musiałaby znacznie odbiegać od średniej
@Kakoq Jakich wojen? To jest ewenement i nie da się porównać. Tutaj bardziej ma znaczenie intensywność ognia i sposób prowadzenia działań w wojnie pełnoskalowej. Jak już porównywać, to jakieś bitwy pojedyczne.
@Grooveer: 2000 udokumentowane czyli są jeszcze nieudokumentowane. Ukraińcy zawyżają Ruscy zaniżają, prawda pewnie po środku, nie zmienia to jednak faktu, że to są straty w rok wojny. Teraz jak rzucą lotnictwo to stracą nie tylko maszyny i pilotów, stracą dowódców, dostawali premie za wylatane godziny więc największy nalot ma kadra wysokiego szczebla.
@ArtBrut: i powaznie uwazasz ze straty wynosza 20%, a biorac pod uwage tylko zaangazowanych w dzialania bojowe znacznie wiecej? I jaki ewenement wojna jak kazda inna od setek lat, inny tylko sprzet w niej uzyty.
@Kakoq Masz na myśli wyłączonych z walki? Ja obstawiam po stronie Rosji od 100 do 200 k. Rannych to pewnie było już blisko 400-500 k. Ukraińców to tak 1/3 Rosjan.

Wojna trwa około 360 dni i walki toczą się nie wielu kierunkach, a intensywność ognia jest ogromna. Choćby gineło średnio 300 Rosjan dziennie, to masz ponad 100 k ofiar.
@ArtBrut: kupy te liczby sie nie trzymaja jesli byloby tylu rannych co piszesz to w sumie zolnierzy by musialo byc grubo powyzej 3 mln, poza tym 300 liczba zabitych dziennie to ogromna liczba
@ArtBrut:

Masz na myśli wyłączonych z walki? Ja obstawiam po stronie Rosji od 100 do 200 k. Rannych to pewnie było już blisko 400-500 k. Ukraińców to tak 1/3 Rosjan.


Ukraińców ma kto leczyć tak właściwie. "WYDAJE MI SIĘ", że właśnie straty/całkowicie niezdolni na powrót to około 30k Ukraińców. Poza tym logistyka, działania nato, zwiad oraz brak natarć zombie ukraińców jak w przypadku kacapów. Lecisz za swoją linię "barykady" - kulka
@Kakoq: no właśnie... nie. jeśli obrońca zna teren oraz swoje słabe punkty, korzysta z infrastruktury, która umożiwia 1. zasadzkę 2. okrążenie 3. "podpuchę" 4. znane dla siebie pułapki to tak to wyglądało.
Walki, które odbywały się w historii świata, właśnie to wspominają. Obrońca ma plus znajomości terenu.
Wiele starć odbyło się gdzie, Dawid zabił Goliata :) zapraszam do historii...
Jeśli zginie 10k ukraińców to i 50k ruzkiego ścierwa MOŻE zdechnąć w
@mlodyernest: 1:~33, tak szacowano przy konwencjonalnych, dawnych wojnach. co można sobie naprawdę odszukać podczas dawnych bitew, niemałych bitew ale wielkich zwycięstw. Jak pisałem, znajomość terenu, punkty obrony, gdzie można się cofnąć vs siła ludzka. pisałem, o pułapkach, zasadzkach. ścierwo z tego co pamiętam z 2014 roku w donbasie czy charkowie rozstrzelali kilkuset żołnierzy, którzy trzymali "przed sobą" broń.
a co do 3x przewagi - także się zgadzam :) w zależności (