Wpis z mikrobloga

Od dzisiaj można składać zeznania podatkowe PIT-38 za rok 2022 ()

Choć miniony rok nie należał do najszczęśliwszych dla rynku krypto, to dzisiejsze wzrosty napawają większym optymizmem ( ͡ ͜ʖ ͡) Niektórzy z was mogli się jednak pomylić w zeszłym roku, kupując na dołku i sprzedając na górce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zaś pozostałym może wydawać się, że jeżeli w 2022 roku tylko kupowali krypto, bądź nic nie wypłacali z giełdy, albo sprzedali ze stratą, to nie powinni się interesować składaniem PIT-u. Ale nic bardziej mylnego (kiedy rozliczać się z kryptowalut?) - wymóg składania deklaracji jest niezależny od wpłat i wypłat z giełd, a samo kupno warto wykazać, aby w przyszłości móc poprawnie odliczyć sobie koszty, obniżając kolejny niski podatek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Choć na składanie deklaracji jest czas do 2 maja, to temat rozliczeń warto mieć z głowy jak najszybciej, by nie myśleć o tym podczas majówki. Gdyby ktoś chciał załatwić ten temat szybko i sprawnie, to specjalnie dla wykopowiczów mamy kodzik rabatowy dający 15% zniżki na dowolny plan: SMPXF271WDCVY8Q. Kod do wykorzystania do 17/02/2022 na:
(σ ͜ʖσ) https://rozliczkryptowaluty.pl

#bitcoin #kryptowaluty #podatki #pit #rozliczeniapodatkowe #pit38 #krypto #nft #binance #cebuladeals #okazje #kupony
  • 7
@rozliczkryptowaluty: jesli za 2021 wykazałem tylko stratę(kupiłem) a w 2022 tak samo. To teraz w picie za 2022 sumuje rubryke zakupów(straty) z 2021 + zakupy z 2022 czy tylko wpisuje zakup za 2022? Niby wiem, ale wolę sie upewnić, bo jest rubryka "straty z lat poprzednich" czy cos takiego i do konca nie kumam
@jacekmrski Straty nie masz póki nie sprzedasz ( ͡º ͜ʖ͡º)
Z krypto nie wykazuje się strat w PIT tylko koszty, a gdy jest ich więcej niż przychodów, to mówimy o nadwyżce kosztów, zamiast o stracie. Różnica jest taka, że można je wykazywać i kumulować w kolejnych latach, póki nie uzyskasz przychodu przekraczającego te koszty.
Zatem jeżeli za 2021 wykazałeś koszty, a w 2022 doszły kolejne, to