Wpis z mikrobloga

#sprzatanie #bagno #natura #chwalesie #gownowpis
#dziecismieci

Dzisiaj uświadomiłem sobie, że sprawa mnie przerasta. Wyciągnąłem więc tylko grabiami, co tylko się dało, z wody i porobiłem zdjęcia. Zrobiłem małą aferę na spotted miasta i uruchomiłem radnych, którzy już napisali do odpowiednich organów. Oby pomogło.

Wasz też zachęcam, Mirki i Mirabelki (ʘʘ)()
GoNpKNSsz - #sprzatanie #bagno #natura #chwalesie #gownowpis
#dziecismieci

Dzisiaj u...

źródło: temp_file.png6503620037970708495

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@GoNpKNSsz: Też jak idę na spacer po lesie i widzę rzucone butelki w krzaki to przynajmniej zbieram wszystko na jedną kupę w jednym miejscu, żeby później przyjść z workiem i zabrać za jednym razem. Jak już muszą wyrzucać butelki, puszki to niech przynajmniej to zostawią w dostępnym miejscu, żeby ktoś bardziej wychowany mógł po nich to posprzątać.
  • Odpowiedz
  • 1
@GoNpKNSsz
W tym państwie to jeszcze można dostać za to grzywnę za bycie społecznikiem. Bo teraz urzędnik musi wziąć się do roboty!
To lepiej wystawić mandat za zaśmiecanie tobie i fajrant.
Ja miałem problemy bo zbierałem smieci w lesie obok domu. Śmieci stawiałem obok gminnego śmietnika. Problem się ostatecznie rozwiązał bo usunęli śmietnik w tym miejscu!!
  • Odpowiedz
Kup fotopułapkę i zamontuj na drzewie z widokiem na to miejsce. Potem anonimowo wstaw zdjęcia w lokalnych grupach dyskusyjnych itp. Te butelki nie są tam przez nikogo przywożone tylko lokalne pijaczki, twoi sąsiedzi wychodzą tam z koleszkami na szluga. Jest jakiś głupi zwyczaj ostentacyjnego śmiecenia. Tak jakby kultura i czystość to był jakiś podatek którego trzeba unikać.
  • Odpowiedz
Dobrze że takie frajery się znajdują pomyślał radny, po czym nie zrobić nic.
Są instytucje które powinny się tym zajmować codziennie, ale mają to w dupie bo i tak ich nikt nie rozliczy,
mandaty za przekraczanie prędkości w górę, ale za zaśmiecanie już nie.
I #!$%@? ŻĄDNA PARTIA NIE MYŚLI BY TO ZMIENIĆ.
  • Odpowiedz
Lekcje wychowujący ludzi w szacunku do czystości i dbałości o przyrodę i swoje otoczenie, powinny zaczynać się już w przedszkolu. Wspólne sprzątanie okolicy połączone z podziałem na grupy, rywalizacją i z nagrodami. Dzieciaki powinny uczyć się w szkołach podstaw egzystencji w społeczeństwie. Także zachowania się na drodze, prowadzenia dialogu, przyjmowania krytyki, kontroli agresji, podstaw ekonomii i oszczędzania...
To nie tylko żule ale i pan/pani, ładnie ubrani w drogich samochodach, wyrzucają butelki i
  • Odpowiedz
@kabiz: dokładnie, niestety masz rację. A to że takie nauki przynoszą skutek widać w Japonii, za to mega szanuję ten kraj, tam wszędzie jest tak jakoś...czysto!
  • Odpowiedz
  • 1
@Nerlo_ajcats powoli do przodu. najgorzej się poddać na starcie.

@Mardos ja ogółem uważam, że sooro tego typu problemów dałoby się rozwiązać, dostawiając kolejne kosze na śmieci.

@jakub-dolega to teren miasta i kawałek gminy

@ErroL @Bed_Kriczer te śmieci leżą tam od wielu lat. a wyrzucają działkowcy. byle 5 metrów od siebie. a najlepiej do wody.

@kabiz prawda
  • Odpowiedz