Wpis z mikrobloga

Ciągle mi się wydaje, że ludzie wokół mnie popełniają ten sam błędny ruch. Żyjemy w społeczeństwie, które głosi ideały i powinności, czego mamy się trzymać, a jednocześnie przyglądając się bliżej okazuje się, że wystarczy wykonać jeden krok w lewo, by okazało się, że to wszystko wcale nie jest tak idealne, jak nam się wydawało.

Niedawno postanowiłam udowodnić to sobie na własnej skórze. Postarałam się zdobyć zaproszenie do ciekawego wydarzenia w mieście, co nie było ani trudne, ani także szczególnie wymyślne. Gdy już tam dotarłam okazało się, że ludzie żyjący w idealnym rydwanie za bardzo zapomnieli o chociaż minimalnej kulturze osobistej. Nie dość, że inni na mnie spoglądali jakbym była jakąś spomnieniem w ich idealnych życiach, to jeszcze słyszałam poprawiane wyszukane wulgaryzmy, które chyba sądzono, że są ekstrawaganckie i ponadczasowe.

Człowiek uczy się całe życia i ja dowiedziałam się dzisiaj, że nie wszyscy tworzą nasz stosunek do świata, ale tym ludziom można zazdrościć za dostęp do niego. #idealy #spoleczenstwo #kultura #bledy #codziennosc
  • 1
  • Odpowiedz