Wpis z mikrobloga

#polska #friz #twoje5minut czy może mi ktoś wytłumaczyć ten fenomen? niepotrafiący się wypowiadać 20 latkowie odbywający jakieś zabawy przedszkolne……. Do kogo ten program jest skierowany - bo chyba nie do ich rówieśników którzy w tym czasie pracują i/lub studiują?
  • 14
  • Odpowiedz
  • 3
Nie jestem w stanie pojąć dlaczego Ci ludzie biorą udział w tej błazenadzie. Pieniądze? Napewno dostają jakieś ochłapy… Sława? Bycie znanym z tarzania się w basenie z kulkami… poza tym sława szybko przeminie a oni w wieku dwudziestu kilku lat zostaną bez żadnych konkretnych umiejętności i doświadczenia zawodowego. A co do grupy docelowej, to nie jestem w stanie uwierzyć ze rodzice świadomie odtwarzają takie audycje 5-15 letnim dzieciom.
  • Odpowiedz
@mikolaj332: a widziales kiedys Tik Toka?

To dla ludzi co ogladaja tik toka sie robi takich influencerow.

Sztuczki (kazdy normalny obserwator to widzi), generyczni, itd. Na tiktoku te wszystkie trendy nie maja sensu, powtarzanie generycznego template, nuda.

Bardo rzadko zdarza sie tam ciekawy content, teoretycznie wierze ze moglbym ogladac cos smiesznego, ale nawet jak ogladam "shoty" z przegladania tiktokow ktorer juz sa wybrane dla kogos i pozniej ktos inny zmontowal shota
  • Odpowiedz
@mikolaj332: O ile w T5M nie zarobią to jeśli mieliby współpracę z ekipą to juz masz poważne pieniądze. Na tyle duże ze kilka lat „sławy”, inwestowania tych pieniędzy, a to w mieszkania, a to w akcje i resztę życia nie musisz pracować (oczywiście jeśli zrobisz to mądrze, wielu majątek przej*bało jak np. #!$%@?).

Dzieciaki od powiedzmy 10 roku życia sami wybierają co oglądają a to jest skrojone pod nich - miniaturki,
  • Odpowiedz
Pieniądze? Napewno dostają jakieś ochłapy…


@mikolaj332: dzisiaj YT polecił mi nowy film jednej ze zwyciężczyń poprzedniej edycji, tj. Hani z kanału "Hi Hania", nie obejrzałem, bo ten typ treści w ogóle mnie nie interesuje, ale wyświetlenia ma gigantyczne, ilość obserwujących na Instagramie też. Jeśli ona z tego wszystkiego (adwordsy + współprace) zarabia mniej, niż kilkadziesiąt tys zł miesięcznie, to byłbym bardzo zaskoczony.

Oczywiście program nie każdy wygra, ale dla kilkorga z
  • Odpowiedz
  • 0
@Pete1: okej jedna osoba się wybije, ale z pozostałych zrobią małpy byle zwiększyć oglądalność. A co do drugiej kwestii przeraża mnie ze rodzice nie maja świadomości jaką odmóżdżającą papkę serwuje się ich dzieciom.
  • Odpowiedz
@mikolaj332: Chęć łatwego zarobienia pieniędzy. Jeżeli cię taki Friz weźmie to zrobi z ciebie maszynkę do zarabiania pieniędzy. Przy okazji zaznasz życia w luksusie w towarzystwie znanych ludzi. A nawet jeżeli cię nie wybiorą to jest szansa że ludzie cię polubią i wpadną ci obserwujący na instagramie a potem można robić łatwą kasę na współpracę. Bądźmy szczerzy, taki przeciętny influencer to się nie napracuje w życiu.
  • Odpowiedz
okej jedna osoba się wybije, ale z pozostałych zrobią małpy byle zwiększyć oglądalność.


@mikolaj332: jedna nie, pewnie minimum kilka, tyle przynajmniej wybiło się w jakiś sposób dzięki pierwszej edycji tego show. Co do reszty raczej zgoda, rozrywka marna, w niektórych przypadkach treści są nie tylko głupie, ale też szkodliwe. Tylko nie wydaje mi się, by rolą rodzica było zakazywanie oglądania takich kanałów na youtube. To się nie uda, w roku 2001
  • Odpowiedz
A co do grupy docelowej, to nie jestem w stanie uwierzyć ze rodzice świadomie odtwarzają takie audycje 5-15 letnim dzieciom.


@mikolaj332: kolega chyba ciagle mentalnie żyje w roku 1998

Pieniądze? Napewno dostają jakieś ochłapy… Sława?


Ochłapy z milionów i tysięcy, pozwalają żyć daleko lepiej niż minimalna krajowa lub 3.

Sława?


Friz jest największa gwiazda internetu, jego błogosławieństwo, zaplecze i czas robi z Ciebie z automatu gwiazdę kategorii A lub B z
  • Odpowiedz
  • 0
Rozumiem jak działa ten biznes, ale nie jestem w stanie pojąć dwóch rzeczy:
1) dlaczego 20 latkowie garna się do tego zawodu polegającego na błaznowaniu jeżeli szansa na osiągniecie sukcesu jest taka jak zostanie drugim Lewndowskim
2) dlaczego jest masowe przyzwolenie na serwowanie dzieciom i młodzieży tego typu „rozrywki”
  • Odpowiedz
@mikolaj332: 1. Szansa na na osiagniecie sukcesu jest taka jak na zostanie drugim Lewandowskim? Nie rozumiem o co Ci w tym chodzi bo bedac nawet top 1 influencerem/gwiazda w polsce nie ma nawet takiej opcji zeby byc znanym na caly swiat jak lewy.
A patrzac na poprzednie t5m ponad polowa ludzi ktora tam wystepowala bardzo dobrze sobie radzi, zgarniaja pewnie kilkanascie k za wspolprace.
2. A co jest zlego w tym
  • Odpowiedz
@mikolaj332: Ty zyjesz w 1998 roku w zeszłym roku w programie Twoje 5 minut sukces osiągnęły34/16 osób 2 kolejne są trakcie robienia kariery i 3 kolejne są rozpoznawalne, ale średnio potrafi to przekuć, dodatkowo karierę zrobiła jedna osoba z ekipy filmowej i menagerka jest rozpoznawalna. Wiec szanse na sukces po wstępnej selekcji wynoszą kilkadziesiąt procent. Jeśli mówimy o tym konkretnie programie
  • Odpowiedz
Pieniądze? Napewno dostają jakieś ochłapy…


Oj chyba nie wiesz jakie pieniądze na tym można zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@mikolaj332: Sama uczestniczka Pola przed programem miała mniej niż 5k followow na IG. Teraz ma już ponad 50k i liczba dalej rośnie, a nikt jej nigdzie nie reklamował. Za sama taka ilość followow już dostaje współpracę z których dostanie jakies 5k-10k zl za samo zdjęcie lub instastories. Wydaje
  • Odpowiedz