Wpis z mikrobloga

#muzyka #coma

wieczna beka z podludzi mających bekę z comy

Pierwsze wyjście z mroku to niezależnie od pojękiwań hejterów jedna z najlepszych polskich płyt rockowych ostatniej dekady.
muratorwnetrz - #muzyka #coma

wieczna beka z podludzi mających bekę z comy

Pierwsze...
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@masacrada: nie on jeden, szczególnie jakby dokładniej przyjrzeć się tekstom wykonawców zza oceanu. Nie wiem czemu większość ludzi zamiast obiektywnie spojrzeć na walory muzyczne niektórych utworów Comy, powtarza ciągle, że Rogucki jest grafomanem. Przecież to było jasne już od początku (pierwszych nagrań).
  • Odpowiedz
@murator_wnetrz: ja doskonale zdaję sobie sprawę z debilizmow jakie wychodzą z ust wykonawców zagranicznych (np roger waters też grafomanił motzno) ale nazywanie jakiejkolwiek płyty comy jedną z lepszych płyt rockowych w Polsce to nieporozumienie.

A swoją droga nie można spojżeć na to obiektywnie, bo się nie da.
  • Odpowiedz
@masacrada: myślę, że w ograniczonym stopniu da się relatywnie obiektywnie ocenić pewne aspekty muzyki - złożoność, technikę instrumentalistów, możliwości wokalne, (nie)banalność linii melodycznych etc.

jestem ciekawy, które płyty Ty oceniasz jakie bardzo dobre (tylko proszę nie pisz o Lenny Valentino...)
  • Odpowiedz
@murator_wnetrz:

Także tego.

Biorąc pod uwagę ostatnia dekadę w polskiej muzyce to najbardziej podoba mi się Lao Che. Mają naprawdę dobre teksty i tworzą świetna muzykę, chociaż już nie grają klasycznego (jakby w ogóle go grali)
  • Odpowiedz
@masacrada: Lenny Valentino

Zgadzam się, że większość płyt, które wymieniłeś, można uznać za bardzo dobre/dobre (może za wyjątkiem KnŻ). Po prostu wydaje mi się, że dużo hejtu dotyka Comy, ponieważ (1) jej fanbaza to gimbaza (2) mają denne teksty (3) ich kolejne płyty nie trzymały poziomu (4) stali się bardzo popularni (5) Rogucki lubi być stawiany w roli celebryty. Nie żebym był jakimś fanem - po prostu wczoraj wieczorem przesłuchałem
  • Odpowiedz