Wpis z mikrobloga

Ktoś mi wyjaśni o co chodzi z tym, że użytkownicy apple dają się tak wykorzystywać. No np typ ma jakiś laptop z apple. Nie znam się na tym jaki model. Za 4k i mu nie chodzi pewien program płynnie żeby nie powiedzieć ze #!$%@? a ja mam komputer tańszy i mi chodzi jak talalala. Żeby osiągnąć tą płynność co ja to musi kupić laptop 2 razy drozszy od mojego. Tak samo smartfony ja potrzebuje dużego ekranu a nie miniaturowego. I znowu ja taniej na tym wychodzę. O co tu chodzi bo nie rozumiem. Jest może coś czego nie wiem?
#apple #komputery #informatyka #iphone #applewatch
  • 6
@dzbanzyciowy: apple przeszło jakiś czas temu na własne procesory w architekturze ARM. Programy które nie mają jeszcze wersji na ich procesor odpalane są przez emulator co obniża wydajność.
Co do smartfona, rozmiar ekranu to jest jedyna rzecz na którą patrzysz?
@crazy_wolf: porównaj kilkuletniego iPhone vs coś na androidzie. Przecież to jest przepaść jeżeli chodzi o responsywność. Ten telefon kupuje się po to, żeby działał. Pomiędzy generacją jest tak mała różnica, że nie ma sensu zmieniać tel. Miałem 6s 3 lata, później jeszcze oddałem go kolejnej osobie i miała go kolejne 2 lata (bateria została wymieniona). Poza tym działanie dziś i to naprawdę tak samo, jak w momencie wyciagnięcia z pudełka. To
@kapitan_plutonowy: Nie wiem skąd epitet o portfelu, bo nie odniosłem się do tego w żaden sposób. Chociaż też pokazuje to, na co patrzą posiadacze Apple (no teraz ciężko się będzie wyprzeć, ale pociesze, że tak właśnie działa marketing tej firmy). Generalnie ja zajmuje się IT na tyle dobrze, że wiem skąd bierze się ten niesamowity efekt szybkiego czasu reakcji w urządzeniach tej marki, i dla mnie jako fachowca - powiem tylko