Wpis z mikrobloga

@thorgoth: no i miał rację. Rosjanie mieli zbyt mało żołnierzy do ataku co skończyło się katastrofą dla Rosji. Gen. Skrzypczak nie spodziewał się, że Rosja będzie aż tak głupia by tak małą ilością wojska zaatakować tak wielki kraj.
@thorgoth: Na poczatku myslalem, ze sie zna ale sie okazalo ze miliard roznych teorii prodkuje z tego czesc sie sprawdza a czesc nie. Moznaby maszyne losujaca uruchomic z haslami i bylby ten sam efekt. Wolski przynajmnjiej jak cos powie to wiesz, ze na odwrot to prawda xD
@thorgoth: "Chersoń będzie trudny do zdobycia" i miał rację na szczęście Rosjanie sami się wycofali z Chersonia. A co do rozstrzygnięcia wojny chodziło o to, że nie zdobędą Kijowa a to był ich najważniejszy cel.
@thorgoth: no on mówi z perspektywy dowódcy. Mieli wystarczająco wojska? Zdobyli Ukrainę czy musieli się wycofywać i zostali #!$%@?? On nie mówi co ma w głowie Putin i co zrobią dowódcy tylko mówi co jest zasadne z wojskowego punktu widzenia i co uważa za realne lub nie. Nierealne było zdobycie Kijowa I Ukrainy tamtymi siłami. I nieraz w wywiadach mówił że jest zszokowany tym co zrobili ruscy że zaatakowali. Pomylił się?
no on mówi z perspektywy dowódcy.


@rmk93: dios mio, z takimi dowódcami nie potrzebowalibyśmy wrogów. Dobrze że nie jest w służbie czynnej

ps
ktoś słyszał JEDNĄ wypowiedź tego eksperta niosącą jakąkolwiek wartość? jakiś taki odpowiednik "wojna zakończy się za 3 dni"?
@thorgoth: ja ci napisałem że dobrze powiedział i miał rację w tej wypowiedzi a Ty to do kosza i dalej szukasz wymówek. Szkoda dyskutować.

90% tego co mówił i analizował się w mniejszym lub większym stopniu sprawdziło. Było to dyskutowane na wykopie, ktoś nawet analizował i pisał dłuższe teksty. Nie wiem czy nawet filmiku nie było jakiegoś.
@rmk93: xD
w kwestii końca wojny za 3 dni też miał racje? I innych bzdurnych wypowiedzi?
Czekaj, wiem. Z perspektywy dowódcy wojna się po tych 3 dniach skończyła, ludzie którzy twierdzą że trwa dalej szukają wymówek i szkoday dyskutować xD
@thorgoth: w kwestii wojny 3 dni też miał rację. Mówił że nie wygrają i ze strategicznego punktu widzenia już wtedy przegrali. Jak widzisz nie udało im się w 3 dni i dzięki temu do tej pory takie 'mocarstwo' nie jest w stanie zająć żadnej poważnej miejscowości.
@rmk93: xxxD
on mówił że wojna się skończy w 3 dni

Dobra, uznajmy że twoja inteligencja jest proporcjonalna do celności przepowiedni skrzypczaka i zakończmy xD