Wpis z mikrobloga

Mam w rodzinie osobę, która kończy studia związane z grafiką komputerową i chyba ma problem ze znalezieniem pracy. Pytanie, gdzie teraz w tej dziedzinę jest najwięcej pracy lub na co się można w miarę łatwo przekwalifikować po takich studiach, jeśli takowej nie ma? Najlepiej za więcej niż minimalna krajowa. UX/UI? Grafika 3D? Jakieś makiety stron interneotwych? Czy może niech się od razu przekwalifikuje na #frontend?
#grafikakomputerowa #grafika3d #grafika2d
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@jfrost: tego nie wiem, ale abstrahu-jąc (głupia cenzura) od portfolio, gdzie są dobre pieniądze w tej branży? Trochę mnie to martwi, bo odnoszę wrażenie, że w tej branży słabo płacą i średnia lub półtora średniej krajowej to max na co można liczyć po kilku latach pracy.

Jeśli ma to jakieś znaczenie, to jest bardziej typ artysty po ASP, który lubi malować obrazy, rysować i inne takie. Z tego co się
  • Odpowiedz
@ly000: w tym momencie to najlepiej wlecieć na jakiegoś UI/UX app designera do korpo. Branża IT, więc i zarobki z podobnego zakresu. Cała reszta branży graficznej, wraz z freelancem, to jedna wielka padaka, no chyba że jesteś obrotny i umiesz szukać klientów zagranicznych i ich obsługiwać samemu, to wtedy też można żyć na poziomie
  • Odpowiedz
@ly000: a jeśli faktycznie ma jakieś zacięcie techniczne to można szukać miejsca na frontendzie, w przeciwnym razie będzie się męczyć i skończy sfrustrowany jako wordpress developer za 3k miesięcznie. Z tym że trzeba się liczyć że teraz dostać robotę juniora w IT to trzeba na prawdę sporo już umieć i mieć znajomości, bo czasami potrafi być ponad tysiąc zgłoszeń na jedno miejsce
  • Odpowiedz
@ly000: Jak ktos nie ma pomyslu na siebie to niestety będzie w tej branży bidować, ale ogólnie hajs jest.

Studia znaczą doslownie - zero, stety lub nie. Uczelnie zatrzymały się z nauczaniem w latach 90’ no i co roku wysrywają tłumy ludzi którzy się nie znają na robocie.
  • Odpowiedz
@ly000: może jeszcze dodam kilka rzeczy - imho cg to robota dla ludzi z pasją, którzy lubią to robić, po pracy robią to samo w domu pracując nad własnymi projektami, ciągle się rozwijają. Jak ktoś chce w to wejść tylko dla kasy to nie wróżę wielkiej kariery.
Nie jest to też praca dla tych, co chcą zrobić 8h i iść do domu. Crunche są zawsze, na koniec projektu branie nadgodzin
  • Odpowiedz