Wpis z mikrobloga

Witam,

Myślę nad kupnem pralko-suszarki z pompą ciepła. Różne mam opinie od znajomych, z reguły doradzają pralkę i suszarkę osobno, ale niestety nie mam tyle miejsca.
Podobno warto dopłacić za tą pralko-suszarkę z pompą z racji tego, że zużywa ok. 50 % mniej prądu i w dłuższym okresie czasu ma to ekonomiczny sens.
Różnica w kwocie między sprzętami bez i z pompą jest znacząca bo około 3k. Zastanawiam się czy jest sens tyle płacić chociaż z drugiej strony kupując oddzielnie pralkę z suszarką finansowo wyszło by podobnie i teraz dylemat.

Jeśli ma ktoś doświadczenie z tymi sprzętami to będę wdzięczny za każdą opinię !!

#pralkosuszarka #agd #mieszkanie #pralka
  • 8
@kalkos12: mam bosh serie4 jest to suszarka, stojąca na pralce. Nie zauważyłem, żeby rachunek jakoś wzrósł, o pralko-suszarkach, też słyszałem, że wątpliwe. Ta suszarka już przeżyła jedną pralkę, może o to chodzi. Podobno jak brać to tylko bosh. Jak masz miejsce do góry, to czemu nie, na samej górze też można coś postawić, to nie wychodzi do sufitu.
@kalkos12: mam dwie suszarki kondensacyjne, obie BOSCH, kupione używane za ok. 800 PLN za szt. nie wiem ile kosztuje taka pralko - suszarka więc nie mam poównania, jeżeli chodzi o koszt energii elektrycznej to fajnym rozwiazaniem jest przejście na taryfę "weekendową", płaci się wtedy więcej za prąd w czasie "dnia roboczego" a mniej w nocy (22:00 - 06:00), pomiędzy 13:00 a 15:00 oraz w weekendy, święta itp.. przy takiej taryfie urządzenia
@kalkos12: Wszystko zależy do czego potrzebujesz pralki i ile prania przerabiasz dziennie/tygodniowo. U mnie jest kilkoro dzieci, dużo zwierząt i nowoczesna pralka nie wyrabia - pogoń za plusami za literką A wymusiła ograniczenie zużycia wody na cykl i pranie jest po prostu niedoprane, niby rodzinna (9kg), "inteligentna" pralka Electroluxa pierze gorzej niż najprostsza Amica za 1/4 ceny.
Suszarka jak najbardziej z PC, inaczej energia idzie w powietrze.
U nas osobne sprzęty
@mawojciech: Prania za dużo nie będzie bo dla jednej osoby. Myślę, że najlepsza opcja to pralka i suszarka oddzielnie, ale brak miejsca doskwiera :/ Cenowo dwa sprzęty wyjdą podobnie, a większość poleca właśnie takie rozwiązanie, ale zabierze mi to miejsce na szafkę :/
@worm_nimda: Postawić da radę, ale kibel jak to w bloku klitka jakieś 4,6 m2. Wnęka na pralkę ma metr szerokości. Suszarka obok pralki nie wejdzie, a jeśli postawię jedno na drugim to zostanie mi nad urządzeniami metr, a nawet mniej do sufitu. Niby coś tam miejsca na szafkę zostanie, ale nie za dużo i mało praktycznie, a w innym miejscu nie ma możliwości na zrobienie jakiejś szafki :/
@kalkos12: No cóż... sam musisz rozsądzić.
Wracają do pierwszego wpisu:

Podobno warto dopłacić za tą pralko-suszarkę z pompą z racji tego, że zużywa ok. 50 % mniej prądu i w dłuższym okresie czasu ma to ekonomiczny sens.

potem napisałeś:

Prania za dużo nie będzie bo dla jednej osoby.


To ja Ci powiem, że w takim wypadku nie ma to ekonomicznego sensu, bo nigdy się to nie zwróci. Dodatkowo jak coś pierdzielnie,
Myślę nad kupnem pralko-suszarki z pompą ciepła. Różne mam opinie od znajomych, z reguły doradzają pralkę i suszarkę osobno


@kalkos12: podstawowa wada pralkosuszarki jest taka, że wsad do prania musisz podzielić na pół, żeby go potem wysuszyć. Jeśli to ma być dla jednej osoby, gdzie i tak pierzesz mało, to może to i miało by sens w twoim przypadku: od razu pranie robisz na 1/2 wsadu i potem jednym ciągiem suszenie.