Wpis z mikrobloga

Wczoraj na moim Samsungu s22 Ultra powstało kilka rysek na ekranie z czego jedna mała jest dość głęboka, aż biała. Na wprost ekranu ich nie widać, natomiast pod kątem dość mocno rzucają się w oczy. Posiadam pełne ubezpieczenie telefonu w RTV AGD za 49 zł miesięcznie. Ma ktoś jakiś pomysł w jaki sposób mogę zamaskować te rysy aby nie przeszkadzały w użytkowaniu? Czy serwis GSM jest w stanie spolerować takie uszkodzenie bez ryzyka uszkodzenia telefonu? Może da się a jakiś sposób wymusić na ubezpieczycieli naprawę uszkodzeń i jak to zrobić? Dodam że nie używałem etui ani szkła gdyż nie zdążyłem ich zakupić bo w żadnym sklepie stacjonarnym nie mieli do tego modelu.
#telefony #smartfony #samsung
  • 5
  • Odpowiedz
@SzuRzGor: samemu tego nie spolerujesz, sa jakies firmy zajmujace sie tematem, ale jak wyglada ich wiarygodnosc niewiem. Gleboka rysa to moze byc 0,0x albo 0,x mm pozniej powierzchni ekranu i o tyle trzeba bedzie spolerowac calosc, zeby zniknela. Pewnie sie da, przy uzyciu odpowiednich narzedzi, ale pozbedziesz sie rowniez warstwy oleofobowej z ekranu i byc moze jeszcze jakiejs, nie wiem czym tam samsung pokrywa te ekrany. Ja bym nalepil folie, albo
  • Odpowiedz
@SzuRzGor: zobacz sobie szkło naklejane na telefon whitestone dome glass.
Ono jest na UV i montujesz je w specjalny sposób (wylany na ekran klej + na to szkło i to się rozpływa razem i utwardzasz lampą UV.
Ja używam tych szkieł od s9+ i żyją do końca życia telefonu z nim bez odklejania się. Uratowały mi też s20+ przed popękaniem przy upadku i wtedy je odkleiłem co wcale nie jest trudne
  • Odpowiedz
@SzuRzGor: Rysa nie podlega ubezpieczeniu (sprawdź w OWU), ubezpieczenie wchodzi jak go rozwalisz tzn nie ty tylko oczywiście osoba postronna do stopnia który ci nie pozawala na korzystanie. A jak będziesz zgłaszał szkodę to się odpowiednio przygotuj i najlepiej nie dzwoń do ubezpieczyciela tylko napisz historyjkę która idealnie się mieści w warunkach ubezpieczenia. Rozumiem ból z rysą bo również mam ten sam smartfon od niedawna i drugiego dnia upadł mi na
  • Odpowiedz

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.